Ocena kierowcy - Fiat Linea Sedan

marekslr, 9 lat temu
Silnik 1.3 16v Multijet 90KM 66kW
Rok produkcji 2009
Fiat Linea Sedan 1.3 16v Multijet 90KM 66kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Dla ludzi którzy chcą tanie w eksploatacji auto,które jednocześnie jest trwale nie chcą dużo wydać i chcą w miarę młode, a jednocześnie przestronne z dużym bagażnikiem, auto na które złodziej nie zwróci uwagi, polecam
Relacja ceny do tego co daje nam auto jedna z najlepszych na rynku.
Kupiłem jak miała 106000 teraz 130000 silnik suchy bez wycieków ,awarii brak,wymiana oleju co ok12tys poprzedni wł robił co 15tyś, łańcuch nie robiony na razie go nie słychać,ogromna turbodziura jeździ od 2tys obr,powyżej ładnie ciągnie jak na 90km,po zakupie robiłem sprzęgło wytrzymuje ok 100tys przy normalnej eksploatacji,oleju nie bierze nic, brak DPF i dwumasy ogromny plus, wtryski bosch najtańsze do regeneracji na rynku, pompa paliwa bosch, wszystkie filtry można wymienić samemu łatwy dostęp
po zakupie wymieniłem olej na nowy, wyleciał żur, to przedłuża życie maiło trwałych skrzyń fiata, długie skoki lewarka, mega krótka 1 co z turbo dziura sprawia że dusisz gaz w podłogę,
słupki przednie z szybka ograniczają widoczność, do tyłu jak każdym sedanie
Obsługa bez problemu, nie ma się do czego przyczepić, minus to mala ilość schowków jak na auto rodzinne,
Ogrzewanie wydajne pod warunkiem że osiągniemy temperaturę silnika co trwa długo, Silniczek jest 1,2 i jak jedziemy ekonomicznie długo nagrzewa cały układ który ma dużą pojemność co nie znaczy ze w kabinie jest zimno, przy temp poniżej -10 jak stoimy w korku i mamy ogrzewanie na max temp silnika spada, 1bieg nawiewu cichy drugi za głośny względem 1, 2i 4 używany jest awaryjnie
z przodu dużo miejsca, auto jest dłuższe od bravo i takie jak np toyota corolla, z tyłu dużo miejsca, z tyłu mało nad głowami dla wysokich osób, bagażnik 500l rozkładane i dzielone siedzenia w standardzie, mały otwór załadunkowy, zawiasy składane nie ograniczją miejsca w bagażniku
silnik mógłby być bardziej wyciszony, reszta w dużej mierze zależy od opon
I tutaj same wielki plusy. Ceny części bardzo niskie np za sprzęgło Luka dałem niecałe 500zł. Osprzęt silnika bardzo tani, np kompletny rozrząd pojawia się już za ok 400zł. dostęp do części silnika super. Warto pytać o ceny części eksploatacyjnych w aso fiata, mała pojemność niskie ubezpieczenie, no i spalanie rewelacja dla oszczędnych i lubiących spokojną jazdę rewelacja. Przejazd autostradą prędkość cały czas pod 150 plus wyprzedzanie 6,5l myślę że to dobry wynik zwłaszcza że auto wyciąga coś ponad 170, eko jazda 1 osoba 3,8. codzienna eksploatacja normalna jazda mieszana miasto trasa 5,3. Trasa normalna jazda bez eko oszczędzania i bez ciągłego wyprzedzania 4,6, zima spalanie rośnie do ok 6
Duży sedan, diesel, możesz kupić np 2009r od 1 wł nie kręcony licznik z polskiego salonu za naprawdę dobre pieniążki
Brak usterek, zero awarii elektroniki, spokojna codzienna eksploatacja,
sprzęgło uznaje za koszt eksploatacyjny ktoś musiał zrobić po 100tys

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16v Multijet 90KM 66kW [l/100km]