Ocena kierowcy - Fiat Marea Sedan

Rok produkcji 1999
Fiat Marea Sedan 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Petarda
Inne : Klameczki
Za tą kaskę (9 000 zł) i w porównaniu z Seatem Cordobą bajer full wypas max.
Ożywia się wyraźnie powyżej 3000 obr/min. Naprawdę nieźle się kręci, ma kopa. To 3 Fiat, którym jeżdżę i potwierdza się to, co zauważyłem wcześniej - to ma ducha! Pali mało gazu (instalacja Tartarini - założona przez Fiata) - 8-9 miasto i 7 l w trasie z elementami agresywnej jazdy do 150 km/h. Gazik miewa epizodycznie fanaberie, jak jest zimny.
Przy gwałtownych przyspieszeniach włożenie 2-go biegu odbywa się ze zgrzytem, jak w Starze. Może to moja wina i za płytko wciskam sprzęgło.
Dobrze się trzyma na dobrej drodze, nawet przy dużych prędkościach (powyżej 150 km/h). Zawieszenie z nieznanych powodów czasem skrzypi i jęczy, a czasem nie. Ogólnie zawiecha jest twarda i po wlocie w średnią, polską dziurę auto traci kontakt z podłożem. (zawiecha jest po wymianach prawie wszystkiego!)
Super. Jadę tym jak tapczanem.
B. szybko i skutecznie się nagrzewa. Brak doznań z upałów.
Wydawało mi się, że jest większa. Z przodu jest dość miejsca - jak jadę, to mam wrażenie, że leżę w łóżku. Z tyłu jeszcze nie jechałem.
Do 110 km/h OK. Powyżej wiatr gwiżdże bezlitośnie. Przy gwałtownych przyspieszeniach z wydechu dobywa się dźwięk znany z PF 125 p - tak, jakby auto miało zapalenie krtani.
Lepiej jak Seat Cordoba 1.8 CLX. Zużycie gazu jest niezależne od ciężaru buta - to moje zdanie.
Najlepszy z najlepszych
Radio raz gra, raz nie - jednak możliwe, że wpływ miały na to ingerencje polskich fachmanów od głośników. Podświetlenie środkowej konsoli działa, działa, ..., a potem znów działa. A klamki, są jak w katedrze - trzeba się na nich powiesić, żeby się dało drzwi otworzyć. Kondomki z gumy na klamkach są tworem szaleńca.
1. Pompa wody 2. Membrana reduktora gazu - 23 000 przebiegu i wymiana. 3. Termostat - drogi jak diamenty, bo zintegrowany z obudową. 4. Zawiecha jęczy jak stodoła. Po czym jest cisza i znów jęczy - tak miałem w Polonezie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

7,6