Ocena kierowcy - Fiat Marea Sedan

Przemek, 15 lat temu
Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 2000
Fiat Marea Sedan 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : jak dziala dobrze to nie jest zle
Karoseria : rdza na dachu przy nad przednia szyba
Układ elektryczny : ogrzewanie dziala jak chce,zazwyczaj po przejechaniu 200km samo sie wlacza
Silnik : kontrolka wtryskiwaczy, falujace obroty, brak mocy
Jezeli dysponujesz tylko takim budzetem i koniecznie chcesz auto wyprodukowane po 2000 roku to nie jest to tragedia o ile wezmiesz pod uwage koszty napraw i ustreki.W kazdej innej kategorii ten samochod to maly, brzydki i frustrujacy zlom.Ani to ladne, ani szybkie, ani oszczedne. Jedyny powod dla ktorego ja kupilem te auto to fakt ze byl to jedyny dostepny na chwile obecna samochod ze stosunkowo malym przebiegiem, stosunkowo nowy a takze maly silnik (volvo 2.5 20V). Nie wiem czy mam zalowac czy nie bo zawsze to jakies doswiadczenie - ciesze sie jednak ze utwierdzilem sie w przekonaniu ze Fiat to nie auto tylko produkt autopodobny
Ogolnie nie jest zle. auto ma jako takie przyspieszenie - nie mozna narzekac na 1.6. Przecietna ocena jest spowodowana jego ciaglymi malymi awariami ktore przynosza mi wstyd na swiatlach. Zapala sie kontrolka wtryskiwaczy silnik sie dlawi, brzmi tak jak mialby zaraz pasc.Na swiatlach po wrzuceniu 1nki auto ma moc w pelni obciazonego malucha. Kiedy usterka nie wystepuje jest ok.
Nie moge narzekac na biegi 1 - 5 poniewaz wchodza calkiem znosnie, natomiast to czego nie moge zrozumiec to bieg wsteczny ktory na 10 razy 8 wyda dzwiek powodujacy ciarki na calym ciele.Mialem juz 7 aut z manualna skrzynia biegow i w zadnym nie zdazyla mi sie taka sytuacja. Wyglada to tak, jakbym nie wciskal sprzegla - kazdy wie jaki to dzwiek. W oczach innych kierowcow wygladam jak kobieta ktora prawo jazdy ma od...srody! Ale to tylko FIAT
Nie moge narzekac. Za auto w tej cenie jest calkiem OK. Co prawda elementy ukladu jezdnego zuzywaja sie 5 razy szybciej niz te w Volvo ale sa tansze - regularny serwis gwarantuje bezstresowa jazde (tylko od strony ukladu jezdnego)
Widocznosc jak w kazdym aucie. Nie bede sie rozpisywal ze przeszkadzaja mi slupki dach czy zaglowki poniewaz jezeli ktos ma najmniejsze wyczucie odleglosci to poradzi sobie z kazdym autem o ile jest wyzszy niz 150cm. Ja nie mam zadnych problemow i nie mialem takowych w zadnym moim poprzednim aucie
Nie jest najgorzej. Sa co prawda szczegoly jak np. mega twardy podlokietnik ktory spelnia swoja role tylko jezeli masz 200cm i siedzenie odsuniete do konca, bo w innym przypadku jest po prostu schowany i niepotrzebny. Jakos materialow na najnizszym poziomie - szczegolnie gdy jezdzilo sie wczesniej Mercedesem S124 Volvo 850 i V70 - ale w stosunku do ceny nowego auta nie jest zle. Radio umiejscowione drazniaco za wysoko - cale szczescie jest sterowanie z kierownicy, niepodswietlane :). No i moje ulubione: przednia szyba. Projektanci Fiata nie pokusili sie o listwy na bokach szyby ktore zatrzymuja plyn ze spryskiwaczy przed dostaniem sie na boczna szybe. Dosc drazniaca sytuacja gdy podczas jazdy 120km/h masz ochote zmazac komary z szyby a jako gratis dostajesz je razem z plynem prosto do oczu i na twarz. Gratuluje FIATowi!
Jak dziala to jest OK. Mi do tej pory zadzialala raz - po 3h jazdy non stop nagle zaczela sobie wiac w najlepsze.Na poczatku nie mozna bylo nic ustawic po prostu walilo goracem, po jakiejs godzinie moglem zmienic stopien, obieg a nawet klimatronic zaczal dzialac i wiac przyjemnym powietrzem. Niby wiadomo ze jakas mala awaria,ale na auto 7mio lenie z malym przebiegiem troche skandal. Wiadomo FIAT
Nie jest zle. Na auto tego segmentu 4 osoby mieszcza sie bez stresu. Nie polecam do oczywiscie na wycieczki rodzinne bo mozna sie niezle polamac ale na przejazdzki do 100km jak najbardziej
wyciszenie adekwatne do ceny auta, troche lepsze niz w polonezie i siecento ale generlanie tego nie mozna nazwac wyciszeniem.
1.6 spalajace ponad 10l paliwa na 100km przy jezdzie 2500 2800 obr/min to slaby wynik. W tej cenie mozna kupic bardziej oszczedne auto
6 tys PLN za ten przebieg i rocznik - nie najgorzej
Wentylacja,klamki, centralny zamek, wyswietlacz radia, elektryka (choinka kontrolek)
Kontrolka wtryskiwaczy wedlug serwisu (normalny) objaw, falujace obroty, dzwiek silnika jak w seicento (podczas palenia sie kontrolki)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

9,2