Ocena kierowcy - Fiat Marea Sedan

Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Marea Sedan 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Inne : To, że wytrzymało tyle lat bez żadnej poważnej naprawy :-)z kobietą za kierownicą. I to, że potrafi fajnie jechać pod górkę, na piątce, przyspieszając - pod warunkiem że jest \"rozbujane\" na trasie. (Osiągi spalania bardzo orientacyjne, bo liczę to tylko od czasu do czasu, jak coś mi się nie podoba :-))
Zawieszenie : Niby drobiazg, ale jest to \"stały fragment gry\" - zwsze wiem, ze jest jakis wahacz albo inna tuleja do wymiany...
Inne : Wydech - trzeba regularnie sprawdzać, bo koroduje od strony katalizatora
Karoseria : A w zasadzie jedno: te paskudne, czarne, gumowe, obłażące, sparciałe klamki...
Mimo wszystko nieźle - 10 lat użytkowania, w tym kilka lat intensywnych jazd po polskich drogach. Wygodny w mieście. Duży bagażnik na rodzinne zakupy w supermarkecie :-)
Mogę porównać tylko z mniejszymi samochodami, i inny typ silnika, ale mnie się podoba
Jak była nowa było super - nadal po 10 latach brak poważnych problemów. Jestem jedynym kierowcą tego samochodu, więc pewnie skrzynia się \"ułożyła\" do mnie :-)
tutaj mamy problem miękkiego zawieszenia i wyboistości drogi... Na gładkiej drodze - super. Na wybojach, albo źle wyprofilowanych progach spowalniających - masakra!
Słupek przedniej szyby nie jest najlepiej zaprojektowany - nieco zasłania pole widzenia
Jak dla mnie super fotel kierowcy - nie wiem,jak miejsca dla pasażerów, ale nikt nie narzekał :-)
Moja jest z klimą. W upały bez klimy ani rusz!!! Odraszanie czasem słabe w mokre dni, przy kilku pasażerach (zwłaszcza gdy zmokli...)
No ale ja mam tylko 165 cm wzrostu :-)
I tu jest problem - lepsze wyciszenie poprawiłoby komfort jazdy. I tak dobrze, ze jest klima - jeździ się przy zamkniętych oknach :-) Ale przy prędkościach powyżej przepisowych 90 km/h jest głośno!!
Dla mnie OK.
10 lat temu było doskonale: silnik 16v + klima, za cenę, za jaką VW oferował silnik 8v i żadnej klimy
No bo wymiana elementów zawieszenia i od czasu do czasu tłumika to chyba drobiazgi?
Po 10 latach i ponad 140 tys. km, jakieś pierwsze objawy problemów z silnikiem na biegu jałowym. Jeszcze niezdiagnozowane, dopiero wybieram się do mechanika.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

9,5