Ocena kierowcy - Fiat Marea Sedan

jasiek89@op.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1997
Fiat Marea Sedan 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Super przestronny, wygodny samochód rodzinny, więcej zalet niż wad, sylwetka, która mimo upływającego czasu się tak szybko nie starzeje, sprzedałem gdyż chciałem samochód z klimą, za jakiś czas wystawię notę dla Peugeota 406. Mankamenty - wahacze i światła mijania, słabe hamulce. Superlatywy - samochód bardzo pakowny, wygodny, rodzinny, bardzo dobry silnik 16V,dobre właściwości jezdne i zawieszenie jak na nasze drogi, w moim przypadku bezawaryjny jednak starałem się i wymieniałem wszystko w należytym czasie.
ładnie brzmi od 3000 obr/min i od tego zakresu zaczyna się bardzo ładnie "zbierać", silnik jest mocną stroną, przez 3 lata przejechałem 74 000km i była jedna usterka "zatkana odma" olej wyrzuciło bagnetem(prawdopodobnie w wyniku bardzo dużych różnić temperatur w lutym gdy było -28 C a powstała woda w układzie zablokowała normalny przepływ oleju - przy kupnie auta lepiej odpowietrzyć) a tak poza tym więcej niż dobrze, rzadko zjeżdżałem z lewego pasa na autostradzie
jedynie problem z wrzuceniem wstecznego
tylko te wahacze, miałem SVAG-a niby dobra firma a też nie wytrzymały 15 000km, a za każdym razem lepiej a raczej trzeba ustawiać zbieżność, poza nimi z układem jezdnym nie robiłem nic, trochę słabe hamulce mogłyby być lepsze
dla mnie super, ludzie piszą, że słaba przecież to jest kombi musi mieć większe słupki agdy ktoś narzeka to niech kupi sobie malucha i jeździ
wszystko na swoim miejscu, pod ręką, naprawdę wszystko czytelne i ładnie skomponowane - osobiście bez zarzutu, kiepskie światła mijania - nieporozumienie
nie miałem klimy ale wszystko dobrze, podczas deszczu nie miałem nigdy zaparowanych szyb
nic dodać nic ująć i jeszcze bagażnik naprawdę samochód na wakacje
powyżej 130 km/h już za głośno
maksymalne średnie spalanie to 9,4 l ale żonie zawsze palił litr mniej, w trasie nawet 7,5, części nie są tanie, serwis ASO lepiej omijać a dobry "mechanik" to skarb
Cena zakupu nie wygórowana, części nie należą do najtańszych ale polecam "znaleźć" dobrego mechanika bo mi nawet niektórzy nie porafili dokręcić filtra oleju.
przez trzy lata i to jest fakt ten samochód odpalił OD PIERWSZEGO RAZU -teraz mam Peugeota 406 i już statystyka poszła na marne, drobiazgi - parciejące klamki, regulacja klapy,awarie wycieraczek przód i tył a tak po za tym nic się nie działo, znajomi i mechanicy mówili że udany egzemplarz
tylko ta odma, wahacze
Dziennik kosztów dla Fiat Marea Sedan 1.6 16V 103KM 76kW