Ocena kierowcy - Fiat Marea Sedan

Roger84, 16 lat temu
Silnik 1.8 16V 113KM 83kW
Rok produkcji 1997
Fiat Marea Sedan 1.8 16V 113KM 83kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Super dynamiczna jednostka.
Nie ma najmniejszy problemów ze spokojną jazdą po mieście. Nie ma też najmniejszych problemów z przyspieszaniem. Samochód rozpędza się w 9 sekund do 100 km/h, na drugim biegu można nim pojechać 90 km/h jeśli ktoś lubi sportowe doznania więc taka opinia powinna wystarczyć.
Nigdy nie jeździłem samochodem, w którym tak lekko wchodzą biegi. A jeździłem wieloma i to o wiele droższymi.
O ile na równych nawierzchniach trzyma się bardzo dobrze to wystarczy trafić na koleinę i może być nieciekawie. Trzeba bardzo uważać na nierównych nawierzchniach na prowadzenie. Pewnie pomogło by założenie grubszych kół (15 bo przez producenta zalecane są 14) ale w związku z tym, że skręt nie jest "boski", lepiej tego nie robić. Samochód ma genialne wspomagania. Prawie tak lekkie jak w Mercedesach.
Słupki można by trochę inaczej wyprofilować bo potrafią irytować na łukach.
W środku tyle miejsca ile w typowym samochodzie klasy C. Nie ma więc rozczarowania. Bagażnik dość duży. Przód ładnie wyprofilowany w dół.
W wersji bez klimatyzacji wypada nieciekawie niestety. Para potrafi się dać we znaki i to mocno. Grzeje dopiero po około 10 minutach więc także bez rewelacji.
Typowy samochód klasy C więc nie ma się czego czepiać. Każdy podróżuje komfortowo. Problem dla pasażera pojawia się wtedy, kiedy kierowca jest bardzo wysoki jednak tak jest w każdym samochodzie tego segmentu.
Jeśli ktoś jeździ spokojnie to zupełnie nie będzie się czego czepić. Jeśli jednak za kierownicą usiądzie kierowca ze sportową duszą to nasze uszy mogą to odczuć powyżej 3 - 4 tys. obrotów.
Samochód pali dość dużo, szczególnie w zimę. Jeśli ktoś lubi dynamikę to musi nastawić się na częste wizyty na cpn-ie.
Tutaj nie miałem wątpliwości. Patrząc na obecne ceny i jakość tego samochodu to nie ma nad czym się zastanawiać.
Miałem dwa takie samochody i w obu popsuły się klamki. Widać taki ich urok. Jeśli mamy do czynienia z zadbanym egzemplarzem to nie będziemy narzekać.
Jeśli mamy do czynienia z zadbanym egzemplarzem to nie będziemy narzekać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 113KM 83kW [l/100km]

10,7