Ocena kierowcy - Fiat Marea Sedan

Zientas, 19 lat temu
Silnik 1.9 TD 100KM 74kW
Rok produkcji 1997
Fiat Marea Sedan 1.9 TD 100KM 74kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
To jest mój ostatni FIAT (a miałem ich już trochę, lub przynajmniej okazję eksploatować).
Kilka KM już chyba zdechło albo się wyczepiło. Ciągle przy porannym odpalaniu puszcza czarno-niebieskiego bąka i podczas obciążenia dymi jak czołg. Żaden mechanik nie potrafi tego zrobić więc przestałem już inwestować w to auto i zamierzam je sprzedać.
Kończą się linki od wodzików.
Wygodne zawieszenie, ale na naszych pięknych drogach szybko się kończy.
W końcu to samochód a nie rower.
Z klimy gaz gdzieś uciekł, więc latem trochę się kleiłem do tap. skórzanej. Automatyczny układ ogrzewania (klima) działa trochę na zasadzie loterii.
Bardzo wygodne auto, po dłuższych trasach 0 zmęczenia. Z tyłu trochę gorzej, na ale w końcu to nie S600L.
Jako że to diesel trchę słychać, ale podczas jazdy tak do 160 km/h jest w miarę ok. Przy 190 (max) trzeba już mówić głośniej. Zresztą cały czas trzeba regulować potencjometr głosu w radiu.
Ciągle pali mi 8,5 litra. Bez względu czy trasa czy miasto. I to mnie właśnie denerwuje. Ceny części w ASO masakryczne. Czasem wychodzę przed salon i patrzę czy czasem nie trafiłem do sal. mercedesa. Nie wiem skąd FIAT bierze te ceny, również za robociznę!
Cała prawda o FIACIE: tani w zakupie - drogi w utrzymaniu.
Linki od lewarka skrzyni biegów do wymiany powoli. Musiałem wymienić klamki bo wyglądały jak wąż w trakcie wylinki. Zwieszenie wymaga częstych kontroli.
Zrobiłem dopiero 30 tys. - odpukać OK.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 100KM 74kW [l/100km]

6,9