Lista ocen Fiat Palio I Weekend (123) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 145 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adasko.simr
Weekend 1.4 71KM 52kW
Przynajmniej u mnie jest źle. O trzeszczącej dwójce można juz chyba książkę napisać. Ja mam jeszcze problem z piątką i wstecznym, wchodzą bardzo opornie - a to za sprawą archaicznych rozwiązań jakimi są linki, które łatwo się brudzą i trzeba je czyścić, ale żeby to zrobić to najlepiej byłoby je wyjąć, niestety konstruktorzy chyba zbytnio nie mysleli i aby to uczynić musimy wyjąć osłony z nad tłumików i katalizator (horror). Więc pozostaje nam...
~Dexter
Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW
Dobrze pracuje jest elastyczna, czasem jednak pomiędzy 3 a 4 biegiem lekko haczy. Brak \"turbodziury\". Trochę trudne dla tych, którzy nie kupowali do tej pory samochodów spod znaku włoskiego producenta, będzie to, że aby włączyć wsteczny, konieczne jest podniesienie specjalnego pierścienia pod gałką zmiany biegów. Skrzynia pracuje elastycznie, jest dość cicha. Maluteńkie wręcz zużycie oleju do skrzyń
~Mamert
Weekend 1.4 i 75KM 55kW
Bardzo dobra skrzynka w tym modelu, brak jakichkolwiek problemów, słyszałem że w wersji z silnikiem 1.2 75KM trzeba co jakiś czas ją przewietrzać, w 1.4 nie ma takiego problemu, sprzęgło po 145kkm niemal jak nówka, rozwaliły się tylko tłumiki drgań (takie tam sprężynki), po wymianie sprzęgło przeżyje resztę samochodu.
~Ginu
Weekend 1.2 i 73KM 54kW
Właśnie padło coś w skrzyni na razie nie wiem co bo jest u mechanika ale chyba będzie trzeba wstawić drugą bo naprawa tej nie będzie opłacalna. Raczej się tym nie martwię bo przy takim przebiegu miała prawo się rozlecieć. Dodam ,że do tej pory pracowała bez zarzutu.
~michałecki
Weekend 1.2 i 73KM 54kW
Jak to we fiacie. Czasem rzęzi, sporadyczne problemy z niektórymi biegami w zimie. Ale ogólnie musze powiedzieć że to ta sama rodzina skrzyń co np. w Punto a nim zrobiłem 210tys km i... rozpadł się mechanizm różnicowy.
~za_szybki
Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW
Do wieku 9 lat chodziła bez zarzuty. Po tym okresie straciła już swoją precyzyjność, ale wszystko działa bez zacięć czy zgrzytów. Jedyny minus to wsteczny, bo czasami trzeba 2 razy wysprzęglać, ale to nie problem.
~602-355-824
Weekend 1.6 i 16V 103KM 76kW
początkowe problemy z V później także z III rozwiązaniem problemu była wymiana wałków na wałki z rowkiem wzdłużnym jak w poprzednim posiadanym fiacie, oraz wymiana "kotwicy" wybierającej biegi - była odkształcona
~Manfred1987
Weekend 1.7 TD 69KM 51kW
Biegi wchodzą dobrze, cicha, idiotoodporna. W zasadzie nie wymaga żadnej obsługi i działa... Tak jak to skrzynia robić powinna. Krótkie przełożenia ale znów to efekt parametrów silnika.
~Manfred1987
Weekend 1.7 TD 69KM 51kW
~tadeuszantoniak1@wp.pl
Weekend 1.4 71KM 52kW
Mało precyzyjna.Za długa 5 /60-130km./ .Ciekną uszczelniacze na półoskach-dużo przy tym pracy na warsztacie. Ale przy tym przebiegu nie ma co się dziwić -z pod każdego kapie.
Fiat Palio I Weekend