Ocena kierowcy - Fiat Palio I Weekend

Silnik 1.2 i 73KM 54kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Palio I Weekend 1.2 i 73KM 54kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Brak poważnych usterek. wydaje mi się że to zdecydowany atut :)
Karoseria : podwozie rdzewieje na potęgę
Zawieszenie : z tyłu ma się kiepsko
Inne : plastiki bardzo kruche
Auto nie ma jakichś zdecydowanie pozytywnych cech które mogły by skupić jakoś uwagę. jest baaardzo przeciętne z tendencją do spadku.
jest to zbyt słaby silnik aby mówić tu o jakiejkolwiek elastyczności. Auto jest leniwe, do tego modelu zdecydowanie lepszą opcją był silnik 1,6.
Nie miałem problemów ze skrzynią choć po ok 70tys wrzucanie wstecznego trzeba robić z lekko zwiększoną siłą.
zawieszenie jest dosyć wysokie, przez co na zakrętach znacznie buja. przód w porządku nie mam zastrzeżeń, tył kiepsko. częste wymiany odboi amortyzatorów są dość denerwujące.
Widoczność bardzo dobra z racji tego że za plecami ogromniasta szyba. z przodu też dobrze choć mogą denerwować ciut za szerokie słupki.
Cóż, na na krótkie combi całkiem sporo można do niego spakować. wypad na Mazury w 4 osoby na 2 tygodnie z własnym wyżywieniem i dało się zmieścić :) problem powstaje gdy chcemy przewieźć długie przedmioty. złożenie siedzeń daje niewiele. + za wysokość w środku i płaską podłogę po złożeniu siedzeń. transport starej lodówki to przyjemność :)
wentylacja manualna, więc w lecie nie działa (przy upałach) a w zimie trzeba długo czekać.
Tutaj teoretycznie jest dobrze. komfortowo w 4 osoby, w 5 da się jechać ale w zależności od wielkości osób na tylnej kanapie. Problemy zaczynają się gdy za fotelem kierowcy jest fotelik dziecięcy a kierowca jest wysoki...
ogólnie jest cicho, ale przy małych prędkościach. miasto itp nie dają odczuć nadmiernego hałasu. poza granicami jest kiepsko. przy wyższych prędkościach (120km/h) jest całkiem głośno :(
zużycie paliwa jak na małe combi nie przeraża ale tez nie ma się czym cieszyć. części i naprawy ogólnie są drogie, w ASO w głowach się poprzewracało z cenami więc jedynie prywatne serwisy wchodzą w grę.
Auto kiepskie to i cena niska. Z racji tego że w 1999 było tanie ( ok 36tys zł) to był to dobry wybór dla rodziny niezbyt zamożnej.
Największa wada fiatów. sypią się właśnie drobiazgi. a to gałka skrzyni wyskoczy, a to się złamie plastikowy zaczep w bagażniku. plastiki to piekielny feler tego samochodu. jest ich dużo niestety...
Auto pomimo niewielkiego przebiegu jak na swoje lata (w posiadaniu od nowości od 1999roku) to zaskoczył mnie tym że podczas eksploatacji ani razu nie miałem z nim poważnego problemu. Silnik nigdy nie stanął czy miał problemów z odpaleniem, elektroniki tam niewiele więc też nie miała jak mnie wkurzyć. Jak na nielubianego Fiata jestem pozytywnie zaskoczony :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 73KM 54kW [l/100km]

6,7