Ocena kierowcy - Fiat Palio I Weekend

Silnik 1.2 i 73KM 54kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Palio I Weekend 1.2 i 73KM 54kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt. To naprawdę fajne autko. Jakby dalej było u nas w produkcji pomyślałbym o młodszym egzemplarzu.
Układ elektryczny : cewki, kable wysokiego napięcia - wymiana raz.
Karoseria : Niestety autko po 14 latach w naszym kraju już się nieco poddaje rdzy :(
Bardzo fajne autko jeżeli ktoś nie ma wygórowanych oczekiwań i nie oczekuje nie wiadomo czego. Zadziwiająca ładowność jak ktoś szuka taniego osiołka roboczego. Silnik 1.2 o który się dba - śmiało trzepnie z 300-400 tyś.
Mało awaryjny, zaskakująco dynamiczny silniczek jak na takie autko (przynajmniej do 100 km/h). Przez 5 lat wymieniłem raz cewki i kable wysokiego napięcia, pasek alternatora (a już wtedy było to 10 letnie autko)
Moja lubiła się czasami delikatnie przycinać na biegach 1,2 - czasami wchodziły opornie. Tak to nie mogę jej nic zarzucić.
Ładnie się trzyma drogi choć to iż autko jest wysokie i dość wąskie sprawia, że przy większych prędkościach bądź szybszym pokonywaniu zakrętów odnosimy mocne wrażenie, że buja.
Byłoby bardzo dobrze gdyby nie fatalne lusterka. Małe, malutkie ciężko się manewrowało np. prakując tyłem.
Tutaj nic wiele do zarzucenia a wręcz przeciwnie. Autko bardzo przyjemne i pakowne. Bagażnik większy niż w Audi A4 kombi (z 1997). Potwierdzone doświadczalnie.
Nic złego powiedzieć nie można. Autko szybko łapie temperaturę :)
Autko jest dość wąskie przez co pasażer na przednim fotelu - szczególnie jeżeli ma gabaryt może przeszkadzać np. przy zmianie biegów. Z tyłu miejsca jest dużo. Kierowca także ma go dość sporo.
Powyżej 120 km/h to już jest lekka masakra.
W mieście palił mi między 7-8 w okresie letnim. Z 10 w zimie. W trasie 6-6,5. Przy spokojnej jeździe dałem radę zajechać nad morze na jednym baku (czyt. praktycznie przepisowo 90-140 na autostradzie). Ceny napraw i przeglądów - śmiesznie tanie.
Za te pieniążki które on teraz kosztuje - nie kupi się bardziej praktycznego kombi mam wrażenie. Tanie, pakowne i fajne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 73KM 54kW [l/100km]

7,7