Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d

pucek, 8 lat temu
Silnik 1.4 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2009
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d 1.4 16V 95KM 70kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Spoko autko ciche, dobrze się prowadzi całkiem żwawe a do tego tanie w utrzymaniu jego wady wynikają z klasy auta i ceny w salonie niż jakiś niedoróbek czy pomyłek przy projektowaniu.
silnik cyka jak marzenie jest całkiem żwawy a dzięki skrzyni 6-tce w trasie jest też ekonomiczny. Nie jest to co prawda diesel i na ostrych podjazdach trzeba redukować ale i tak myślałem że będzie znacznie gorzej.
tu im się troche nie udało gdy go kupiłem 112tyś km i ciekła z każdej strony a wsteczny haczył, uszczelniacze skrzyni w aso 80zł tak że drogo nie było ale wsteczny nadal wkurza. Brawa za 6 bieg
dość sztywny i wydaje się wręcz sportowy jak na autko miejskie ale zapewnia całkiem całkiem komfort bardzo mi się podoba
no mam wersje 3d i tu do tyłu jest nienajlepiej i z przodu przeszkadzają duże słupki tak że średnio
wszystko pod ręką ale uchwyty na kubki z przodu porażka
grzeje i chłodzi w upały 35st. na 3 z 4 dawało rade tak że 4 jest chyba na upały w stylu 40 :)
z przodu jest spoko nie mam klaustrofobii po przesiadce z A4 z tyłu jak w wersji 3D nie urywa du... ale czy to punto czy corsa czy polo tak musi być w 3d
cicho silnik mruczy co najwyżej słychać zawias na pięknych polskich drogach i po 130 wiaterek zaczyna koło szyb latać ale jest ok
ceny części są śmieszne rozrząd z górnej półki 160pln opony na 16 felgi 700pln komplet tarcze + klocki przód 250pln też z lepszych zawias po 30zł za element gumowy :)
za tą cene tak wyglądające autko które się świetnie prowadzi a serwis kosztuje grosze moim zdaniem jest świetnie
za mało jeździłem żeby ocenić narazie naprawy dotyczyły tego co odkryłem od razu po zakupie tak że niewiem jak po dłuższym czasie ale patrząc na budowę auta i ceny części to nie będzie problem
nie było jak kupowałem auto w germani nierówno silnik pracował pękł wężyk za złotówkę :) to benzyna nie ma co się poważnego psuć

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 95KM 70kW [l/100km]

7,4