Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

martroj@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.2 8v 65KM 48kW
Rok produkcji 2005
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Miałem troche obaw o jednostke napędowa, może nie o usterkowość, ale osiągi i miło się rozczarowałem. Podobno włosi w tej chwili robia najlepsze silniki, przychyliłbym sie do tej opinii.
Przeniesienie napędu : szarpie sprzęgło przy ruszaniu
Inne : urwana linka zmiany biegów
Układ elektryczny : przez 2 lata jedna żarówka przepalona
Jeżeli chodzi o jakość to wg mnie, a nie pierwszy mój fiat włośi są lata świetlne dalej niż byli.
Jak na 60 koników dobrze przyspiesza, lubi wysokie obroty, trzeba ciągnąć na każdym biegu dosyć mocno, to jedzie żwawo, jeździłem nową Corsą 1,4 90 KM i przy Fiacie nie chciała jechać. Do spokojnej jazdy też, a chyba przede wszystkim sie nadaje.
Biegi wchodzą bardzo łatwo. kiepskie rozwiązanie - linka, można zgubic biegi /usterki/
Przede wszystkim nic nie stuka i nie wali, buja na poprzecznych nierównościach, Trochę siada tył, ale to podobno taka uroda Punciaków. mogłoby być oólnie trochę cichsze, ale to może wina opon.
do przody OK, choc są momenty, że przez moment nie widać co jest przed nami z boku przez słupek, do tyłu to juz inna historia, sam samochód podoba mi sie bez okienek w słupkach tylnych, tyle, że tragedia dojżeć co się dzieje za nami z boku.
Bardzo dobra, wszystko pod ręką
Wiadomo, bez klimy w lecie nic nie chłodzi, jak się robi zimno grzeje bardzo dobrze i dosyc szybko, trudno znależć ten moment w którym jest akurat, nie za gorącą się robi, albo nie zaczynamy czuć chłodu.
z przodu wypas, z tyłu jak się siedzi za kims wysokim to troche miejsca brakuje.
sam silnik, to zależy jak jedziemy rekreacyjnie to nie mam zastrzeżeń, jak podkręcimy obroty to robi się głośno, no i wiadomo duzo zależy od opon, miałem na początku takie /fabryczne/ co wyły strasznie.
Na trasie bardzo dobrze, czy jedna osoba czy 4 na pokładzie, przy predkosciach 110 - 120 5,5 litra, w mieście to trudno orzec, bo głównie się stoi w korkach i paliwko leci na luzie, ale ok 7 - 7 z groszem.
Za te pieniądze 36600 i jeszcze 3000 upustu to bardzo dobry samochód.
po przebiegu 40 tys km szarpie sprzęgło przy ruszaniu,.Żadnych drobnych usterek.
W sumie może nie poważna, ale musiałem stanąć wrzucić sobie trzeci bieg ręcznie przy skrzyni biegów i dopiero toczyłem sie do domu, urwała się linka zmiany biegów. Nowa kosztuje 4 stówy, ale naprawią, albo dorobią za 7 dyszek i tez już dosyć długo trzyma.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 8v 65KM 48kW [l/100km]

6,7