Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

Lucek, 12 lat temu
Silnik 1.2 8v 65KM 48kW
Rok produkcji 2008
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Układ hamulcowy jak brzytwa. Kupiłem zimówki VICING . Coś pięknego a letnie oryginały. Też fajne
Układ elektryczny : Paskudne przełączniki wycieraczek jak załanczasiępród to i tył zarazem
Zawieszenie : Twarde zawieszenie. Jak w T72 a takowym jeździłem.
Przeniesienie napędu : Słabe sprzęgło
Ogólnie fajna bryczka jak każdy Fiat. To ma być pojazd do przemieszczania się a za te pieniądze warto. Ładne wnętrze i bije na łeb nie jeden markowy
Podstawa to oryginalne oleje jak w każdym fiacie. Wlanie innych i po silniku . Miałem \"Maryśkę\" przejechałem nią 300 tyś na fiatowskich olejach. Silnik marzenie . Teraz używa ją syn.
Wzorowa praca. Lepsza jednak w PUNTO II. a taki miałem i jeździ nim żona. Tam biegi pływają.
Zbyt twardy.
Przeciętna Zbyt grube belki z przodu.
Paskudnie cienka kierownica z paskudnymi uchwytami. Szorstka mało przyjemna w dotyku .Mam duże dłonie i wrażenie jakbym trzymał patyk. Ohyda. Wygodne siedzenia lecz zbyt twarde. Jak na betonie
Wentylacja kiepska . Ogrzewanie zbyt długo załącza się w zimie ale jest OK.
Wygodny samochód . Dobre siedzenie kierowcy z regulacją. Kiepskie dla pasażera bo zbyt niskie i źle się wychodzi ale i tak dobrze. Podoba mi sie jego wnętrze ogólnie .
Jak na silnik 1,2 to dosyć głośny mimo że mam dobre opony. Po przejechaniu kilkuset km . jestem zmęczony szumem.
ZA dużo pali. A jak dojdzie klima ciut więcej. Choć wszystko zależy gdzie była lana benzyna. W Warszawie i okolicach złodziejstwo. Tankowanie na A2 w Poznaniu i jadę 100 km więcej na takiej samej ilości i prędkości . Lecz znając Fiaty i jak je dopasować po kilku jazdach znam ich słaby punkt i jest już mój. Ogólnie z pracy silnika jestem zadowolony.
Kupiłem go w promocji. Kupowałem targując się za gotówkę więc jeszcze troszkę zjechali z ceny . Jak za te pieniądze 30 tys wspaniała bryka.A miałem ich dużo.
Szlag mnie trafia jak załączam przednie wycieraczki i samo załącza się ta z tyłu. Często sama otwiera się skrytka . Niedopasowane do niczego miejsce na kubki,
Fiat ma słabe przednie szyby. Pękają na mrozie . Koszt wymiany w ASO to nawet 1200 zł !!! Ja wstawiłem nówkę w Warszawie za 480 zeta. Jest twarda i tak szybko się nie rysuje jak oryginał.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 8v 65KM 48kW [l/100km]

6,2