Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

Zadowlony, 12 lat temu
Silnik 1.4 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2007
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce są też świetne, szybko reagują i ESP działa w odpowiednim momencie na mokrej i suchej nawierzchni, tylko czasami psując fraję z jazdy (zimą ESP zabawę psuje zupłenie:/
Jestem jak narazie bardzo zadowolony z zakupu, brak poważnych usterek, mało pali, komfortowy, cichy, super się prowadzi i jeździ po zakrętach, stabilny przy silnym wietrze i dużych prędkościach. Powodem, dla którego go sprzedam będzie zapewne potrzeba posiadania auta z większym bagażnikiem, takim dla rodziny i psa i rozwijającej się firmy.
Silnik pracuje cicho i równomiernie, ale jeździłem 1.3 JTD więc nie mogę dać mu oceny \"5\":) Po prostu benzyny są słabe i mimo sześciu biegów, elastyczność nie jest najlepsza bo 127 Nm nie powalczy za bardzo w trasie.
Haczy wsteczny i często nie mogę go wbić. Tak pozatym to pracuje lekko i precyzyjnie.
Zarówno prowadzenie jak i zawieszenie są rewelacyjnym kompromisem (w tej klasie pojazdów oczywiście) między sportem i komfortem, bo reszta aut z tego segmentu to taczki (przynajmniej takie wrażenie odniosełm na długich jazdach testowych czołówką sprzedażową tej klasy).
Lusterga boczne super, tylna szyba i przednie słupki już mniej.
Uważam, że ergonomia fiata to czołówka, wszystko blisko i logicznie, komputer obsługuje się z dźwigni od wycieraczek i nie trzeba przedzierać się przez kierownicę jak w autach azjatyckich. Jadąc wygodnie nie ściągajac ręki z podłokietnika obsługję kierownicę, radio, klimę i zmieniam biegi, światła właczają i wyłączają się automatycznie (nic nie brzęczy czy pika lub sryka). Fotele obszerne, wygodne z elektryczną regulacją lędźwi dla kierowcy.
Szybko się nagrzewa zimą nawet przy dużym mrozie, latem klimatronic sam kontroluje temperaturę i nawet przy 40 stopniowym upale w aucie jest przyjemny chłodek.
Jak na tą klasę pojazdu ilość miejsca bardzo duża (w kabinie jak w aucie kompaktowym), bagażnik OK, 4 osoby podrużują wygodnie, z przodu bardzo dużo miejsca.
Jeździłem renomowanymi autami klasy Bi C, uważam (co potwierdzają też testy), że to jedno z lepiej wyciszonych aut (grube maty w bagażniku i komorze silnika oraz na pokrywie silnika), ale dotyczy to chyba tylko wersji emotion.
średnie zużycie paliwa przy normalnej przepisowej jeździe (miasto, trasa, czasem autostrada) to około 5,6 litra (to najbardziej oszczędna benzyna w gamie w tym czasie) na 100 km. Gdy się raz (no może trochę częściej:) spieszyłem zużycie na trasie 6,5 litra (sześciobiegowa skrzynia robi swoje). Na niemieckiej autostradzie gaz w podłogę (wg wskazań 170-190 km/h zużył średnio 11 l/100 km polskiej \"95\":) W mieście pali mi około 7,5-8,0 l/100 km.
Drogi był, ale jak na ceny konkurencji i wyposażenie to i tak kilkanaście tysięcy zaoszczędziłem. Ale przeglądy w ASO co 30 tys lub dwa lata (gdzie koszt przeglądu to około 500 zł ze wszystkim) są dla mnie wygodne i w miarę tanie.
Przepalały mi się 2 razy żarówki raz jedno z 4 (trochę ich za dużo) tylnych pozycyjnych i raz postojowa przednia.
Robiona raz skrzynka, nie wiele dało (chodzi o ten wsteczny).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 95KM 70kW [l/100km]

6,6