Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

Jacek z Warszawy, 14 lat temu
Silnik 1.4 16V T-Jet 120KM 88kW
Rok produkcji 2009
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 16V T-Jet 120KM 88kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Jest to sympatyczne autko z ikrą - ładne nadwozie, mocny silnik, dobre przyspieszenie. Nie jest bardzo drogi w utrzymaniu i daje właścicielowi dużo przyjemności
Silnik ma aż nadto mocy, jeśli chodzi o codzienną miejską eksploatację. Bardzo silny i elastyczny, ma małych obrotach (do 2 tys) jest cichutko, a powyżej silnik wraz z wydechem sympatycznie mruczą. 2tys obrotów wystarczy aby jezdzic po miescie, a ponadprzeciętne przyspieszenia uzyskuje się w zakresie 4-5 tys obrotów.
Wszystkie biegi wchodzą poprawnie, nic nie zgrzyta, jest tak jak trzeba. Ktoś z poprzedników pisał, że niektóre biegi nie wchodzą - może niedokładnie wrzucał bieg i nie do końca wrzucał sprzęgło? Jesli chodzi o zakres prędkości dla poszczególnych biegów: przy jeździe rajdowej: 1 0-40km/h 2 40-80km/h 3 80-120km/h 4 120-160km/h 5 160-200km/h a przy jeździe spokojnej odpowiednio 1 0-20km/h 2 20-35km/h 3 35-50km/h 4 50-70km/h 5 70-200 Podsumowując, 6-ty bieg jest niepotrzebny.
Jeździ się twardo, czuć każdą nierówność, ale za to można zakręty pokonywać naprawdę szybko :-)
Prawie pozioma przednia szyba, szerokie słupki z przodu i z tyłu i małe szybki z tyłu dają słabą widoczność... Trzeba cofać na wyczucie
Jak na mój gust jest OK, nie mam się do czego przyczepić, wszystko mam w zasięgu ręki. Dobrze się siedzi, jest regulacja fotela w kilku płaszczyznach.
Automatyczna klimatyzacja potrafi zmrozić lub ugotować pasażerów w kilka chwil :-)
Dałem ocenę doskonale, ponieważ jest doskonale jak na pojazd klasy B. Wiadomo, że mercedes S-klasa ma więcej miejsca, ale w moim punto siedzą z tyłu trzy osoby i mówią, że mają luźno. Ja jako kierowca mogę odsunąć swój fotel tak że az mogę wyprostować nogi.
Jest to pojazd usportowiony, więc musi być dość głośny. Przyjemne dźwięki dają i silnik i wydech, ale przy wysokich obrotach... Przy prędkości 50km/h i niskich obrotach silnika rzędu 2 tys jest cichutko i słychać tylko szumy powietrza.
Silnik lubi sobie wypić ok 8,5- 9,5 l/100km, ale daje dużo frajdy z jazdy. Przeglądy - tylko w ASO - ze względu na gwarancję trochę mogą kosztować, ale... jak się kupuje auto za ponad 50tys, to trzeba mieć i na przeglądy. Nie jest źle, są droższe od Fiata marki w kategorii ceny przeglądów i napraw .
Jeszcze nic złego się nie wydarzyło
Jeszcze nic złego się nie wydarzyło