Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

Marcin, 4 lata temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2007
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Jeżeli szukasz typowego auta do miasta, dojazdów do pracy na dystansach nie dłuższych jak 10km to ten samochód w zupełności wystarczy. Niestety przy awaryjności tego samochodu dziennie się modle żeby coś nie padło w drodze do pracy (dojeżdżam 30km w jedną stronę). Ciągle jakieś "dupsy" wyskakują - to padł alternator w trasie, to nie działają wycieraczki, ciągłe problemy z układem wydechowym, lubi brać olej, to się wyłamało lusterko przy składaniu ("papierowa" konstrukcja). Już więcej nie chce mi sie wymieniać. Generalnie jeżeli szukasz pewnego samochodu na dłuższe dojazdy to nie kupuj GP
Tutaj akurat zaskoczeniem jest trwałość silnika. Z nim akurat nie było większych problemów. Faktem jest, że zamula ale za to bardzo ekonomiczny. No mi przy jeździe na większych obrotach lubi olej. Dziennie pokonywałem trasę na autostradzie ze średnią prędkością 110/120km/h i lubi wypić około 0.7l na 2000km.
Brakuje 6 biegu. No i czasem trzeba się namęczyć żeby po postoju wbić pierwszy bieg. Tak ogólnie bez większych zarzutów.
W mieście auto prowadzi się super. Wielkim plusem jest tryb city. Przy większych prędkościach już jest znacznie gorzej. Ciągle coś puka, stuka i wydaje dziwne dźwięki.
To jest porażka. Auto garażowane, a ciągle wyskakują jakieś nowe odpryski, wgniecenia itp. Lakier się sypie z progów no i zderzaki całkowicie straciły kolor. Mam wrażenie, że "buda" jest z papieru.
Ogólnie jest dobrze, fajnie widać wszystko z przodu i na boki. No i wielki plus za duże lusterka. Ale już tylnia szyba pozostawia wiele do życzenia. Jeżdże samochodem dwa lata i dalej mam problem z wyczuciem przy cofaniu. Mała szyba plus przybliżające lusterko wsteczne to nie jest dobre rozwiązanie.
Zero komfortu. Brak podłokietnika, niewykorzystana duża deska rozdzielcza, a można było tam zrobić śmiało jakaś półkę. Niby mamy miejsce na napoje ale położenie tam kubka z kawą czy butelki spowoduje, że nie wrzucimy biegu.
Do chłodzenia nie mam co sie czepiać bo mam wersje bez klimy. Ale jeśli chodzi o ogrzewanie, to musimy długo czekać aż sie rozkręci w zimę.
Tutaj plus. Miejsca dla pasażerów jak na tak niewielkie auto jest sporo. Gorzej z przestrzenią dla kierowcy. Jeżeli jesteś wielkim chłopem powyżej 100kg to licz się z tym, że noga prawie najdzie ci na panel środkowy i jadąc z pasażerem z przodu ciągle będziecie obijać się łokciami.
Fatalnie, przy 100kmh mam wrażenie, że samochód sie rozpadnie. Stukanie pukanie i słychać głośną pracę silnika.
Niestety przy awaryjności auta dość duże. Plusem jest jedynie ekonomiczny silnik z instalacją LPG
Auta jeszcze stoją w cenie. Za te pieniadze kupimy coś lepszego.
Juz opisałem wcześniej
Alternator, układ wydechowy, zdychający katalizator

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]

Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d