Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

Olsztyniak, 10 lat temu
Silnik 1.3 16V Multijet 75KM 55kW
Rok produkcji 2006
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 75KM 55kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : To jest naprawde rewelacyjny silni,gdyby troche skrzynie poprawili to było by super.75 km ale elastyczność super..
Na doskonale to trzeba zasłużyć:) Trochę skrzypii tapicerka,materiały twarde,choć na drzwiach jest miekki welur.Za niski z przodu, trzeba uważać,te 1,5 cm by się przydało.Kiepska skrzynia ale bez awarii.Myśle ze auto trochę nie doceniane, w tym segmencie naprawdę ma wiele zalet i nie odstaje od konkurencji.CLIO CORSA tez plastikowe,podobna awaryjność może prestiż większy ale czy warto przepłacać???Chyba nie.
Rewelacja,cichy (jak na diesla )mam wygłuszona komore silnika.Pow.2000 bardzo elastyczny no i EKONOMICZNY.Do 2 tys turbo dziura, ale nie przeszkadza.Daje ocenę Bdb.To jedyne 75 km,ale na tę masę auta to potrafi być rakietą.No może troche przesadziłem:)
Tu niestety trochę lipa z precyzją.Daje rade, juz sie przyzwyczaiłem, ale w stosunku do Forda to przepaść.Co do przełożeń to tez nie do końca trafnie dobrane.
Tak zestrojony.Trochę komfortu trochę dobijania Ucieka przód auta, może ze względu na wagę silnika Może tez jednak koła 15-tki trochę zawalają komfort. Nie jest to auto do wyscigów.
Ogólnie ok. Choć słupki przednie troche ograniczaja widoczność.Do tyłu też słaba ale taka budowa auta,za to lusterka super i nadrabiają ocene.
Sporo miejsca,regulacje fotela i kierownicy.Mogło być więcej zakamarków, a te które są mogły by byc praktyczniejsze.
WG mnie rewelka, znaczniej lepiej niż w Fordzie Klima tez daje radę.
Jak na te klasę auta to super.Przeciez to nie krążownik szos.
Jak na diesla super.
Doskonale.Średnia z 1000 km ( raczej spokojnie 80% trasa,20% miasto )to 4,2 L. Komputer pokazuje czasem że 3,3 L.Przekłamuje o ok.0,2 litra pokazując za mało.Najmniej zszedłem na 3,9 L jadąc spokojnie po w miarę płaskim terenie na zwykłym ON.W górkach sie nie da bo silnik meczy sie na 5 biegu.
Jako nowy, za drogi ( myślę o portfelu polaka i prestiż auta i producenta )Jako używany, jak najbardziej.A szczególnie z tym silnikiem!!Ceny atrakcyjne, i kupujący na lepszej pozycji.Podobno części tanie ( nie wiem na razie:):)Ubezpieczenie tanie(60%)Mnie kosztuje na razie tylko paliwo.łańcuszek kłopot z głowy, do jakiś 200 tys
Na razie spokój...odpukać..zero problemów.Ale auto zadbane
Brak usterek :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V Multijet 75KM 55kW [l/100km]