Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

doświadczony użytkownik, 14 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Inne : przestrzen jest ogromna jak na tak male auto, pozatym bardzo zwrotne jest, polecam wersje ze wspomaganiem, Imponuje mnie to ze moje auto ma 10 lat i nawet zadnych zaprawek nie mialo robionych
Zawieszenie : ciagle cos stuka i puka w nim
Układ elektryczny : czasem mi swiatla sie nie właczaja
w sam raz dla początkującego kierowcy ablo dla kobiety, (nie szkoda ze autko np zona zepsuje bo i tak by sie cos zepsulo), mozna sie samemu przy tym aucie troche pobawic, nauczyc mechaniki, a pozatym koszty utrzymania bardzo male, czesci baaaardzo tanie, przyzwyczajony jestem od japonskich aut ze czesci mnie tam kosztuja nawet 20 razy wiecej. zostalem przypadkiem wlascicielem tego auta, mialem na uwadze raczej inne auta ale jazda sprawia nim przyjemnosc i mozna te auto polubiec to jednak jakbym mógł wybierac wolabym np, nissana micre. jak go juz mam to sie go narazie nie mam zamiaru pozbywac, ale nie kupilbym takiego auta jakbym teraz mial wybierac
Jak na tą pojemność to niezle sobie radzi ten silnik, niestety przy wyzszych predkosciach lub jak jest komplet pasażerów to czuć że mu mocy brak wyprzedzanie do 100km/h nie robi problemu, potem gorzej jest i trzeba patrzec czy nie ma jakiejś górki w pobliżu do pomocy
Biegi czasem nie wskakuja, szczegółnie wteczny, czasem cos zgrzyta, lewarek ma dlugi skok i ma nieprecyzyjny skok
auto bardzo podsterowne a jesli juz jakims cudem uda Ci sie wpaść w nadsterowność to jest fajna zabawa zawieszenie bardzo delikatne ( jak w kazdym fiacie, wytryzmałosc max 60 tys km ale za to komplet amortyzatorow 200zl) naszczescie czesci tanie ,czesto dobija amortyzatory i niestety uklad kierowniczy jest jak z gumy ale to może wina mojego egzemplarza bo lekkie luzy posiadam, ogulnie to do spokojnej jazdy jest przygotowane zawieszenie, jak dla za mnie miekkie, moze dlatego ze przyzwyczajony jestem do sztywniejszych aut
dobra widocznosc, lusterka blisko i sa sredniej wielkosci czasem tylko jesli mamy pasarzera z przodu moze utrudiac widziec to co z boku jest,
auto ma kilka duzych schowków w dzwiach i na desce rozdzielczej, kanapa sie składa tak że latwo można zrobić z niego malego dostawczaka, auto dobre dla 2 osob, bagaznik wtedy im wystarczy
w zimie można jedzić w krótkim rękawku, wnetrze sie potrawi nagrzac w 3 minuty, w lato troche gorzej z chlodzeniem, ale może za bardzo jestem przyzwyczajony do klimy w ale jak sie samemu jedzie i nawiew na maxa to daje rade.
w tak małym aucie tyle miejsca ? SZOK! naprawde to mnie pozytywnie zaskoczyło! mam 187 i z tylu za mna jestem wstanie zajac taka pozycje ze lekko nogami dotykam siedzenia przedemna,nad głowa tez sporo miejsca, auto ma wystarczająco miejca dla 4 osob i mozna podrozowac nim wygodnie w tyle wlasnie osob,
głośno, głośno i jeszcze raz głosno jest, slychac prawie caly czsa silnik, prace zawieszenia, trzeba głosno rozmawiac ;]
Auto w miescie pali 8 litrow, to tyle co producent podaje, mozna by zejsc nizej ale trzeba jezdzic normalnie(jestem mlody to lubie przycisnac czasem) to do 7 uda sie moze komus zejsc, na trasie pali jak sam jade to pali okolo 5 litrow przy 100-110 km/h, komplet pasarzerow i bagaze to na trasie w granicach 6.3-6.5 w cyklu mieszanym przy spokojnej jezdzie 90-100 trasa i w miescie wychodzi mi 6.5. ale mozna by mniej spalic jesli ktos by chcialby sie bawic w jazde w stylu eco ablo wystaczy nie wkrecac na obroty ;]
jak za ta cene a mozna kupic putno w granicach 3000-3500 zl, drozsze egzemplaze to strata kasy, bo mozna miec cos japonskiego za 6 tys, jednak auto jest wart tych pieniedzy, plastki lekko trzeszcza ale za takie pieniadze nie warto wymagac bo niema czego, procz tego by jechalo
ciągle jakeis drobiazgi wychodza, a to zarówka, a to koncowki drązkow, amortyzatory( w fiacie to normalka), stacyjka, zamki, otwieranie maski, reczny - to sa rzeczy ktore wymienialem tylko w tym roku, moge za to pochwalic zabezpieczenie antykorozyjne, bezwypadkowy egemplaz mimo odpryskow licznych( kazde punto prawie je ma jesli nie jest malowane drugi raz) nie koroduje, rewelacja, naprawde
nie mialem jeszcze powaznych ale poprzedni wlasciciel mial chyba panewki robione przy 40 tys przebiegu, ale juz cos mi sie dzieje bo rozrusznik nie chce krecic czasem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

6,6