Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

Wiktor, 18 lat temu
Rok produkcji 1996
Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Koniecznie poczytaj ku przestrodze: L I P A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! L I P A L I P A .Co mnie jeszcze spotka? Chyba,że ma tu zastosowanie powiedzenia ze starych czasów: FIAT, TYLKO NA PIĘĆ LAT.
Ford Fiesta z silnikiem 1,1 na przeciwko tej włoskiej lipy to lamborgini.Co mnie pchnęło do zakupu tego szmelcu?Auto z Niemiec,powinno być jak "lala",a tu materiały z epoki dinozaurów.Boże zlituj się !!!!!Może ktoś odkupi...?Ze silnika leje się olej jak z dupy kaczki.Uszczelniłem już wszystko: -simeringi na rozrządzie(podczas wymiany rozrządu),oring na aparacie.uszczelki pod klawiaturą i miską, a ta cholera znów popuszcza oliwę.Ale skąd już sam nie wiem?Ku przestrodze innnym!
Łożysko wyciskowe rzęźi,pomogła trochę wymiana oleju na elf trans TRS.Chodzi ciszej i biegi wchodzą dokładniej.Włosi założyli jakiś lipny gumowy korek do wglądu sprzęgła.Nie wiedzą o tym,że para wodna kondensuje i dostaje się tą dziurą do skrzyni psując ją.Spróbujcie do oleju nalać troche wody.Gdzie ja miałem oczy kupując tą blachę?
Zrobiona ścieżka diagnostyczna zawieszenia.Wszystko OK.Mechanik dotknął każdy element zawieszenia.Nie ma luzów.Amortyzatory przednie ze skutecznością 76%,tylnie 64%.Niby dobrze,ale jadąc po ostych powtarzających się nierównościach,przekładnia kierownicza tłucze jak w starej syrenie.Pomsta do nieba.Rozebrałem kolumnę kierowniczą w nadzieji,że tam coś nie gra,bez efektu.Teraz musze wyciągać przekładnię kierowniczą.Za co mnie spotyka ta krzywda?A jeszcze mnie straszą jakimiś łożyskami z tyłu auta(aby ostrożnie jeździć?!)
Dość przyjemnie,tylko środkowy słupek zasłania samochód,który mnie wyprzedza.Trzeba się upewnić,że nikogo nie masz z lewej strony kręcąc głową w lewo,bo władujesz się w inne auteczko.
Może być.Oryginalny szyberdach sprawia przy pełnym otwarciu wrażenie,że wypadnie.
Trzęsę się nad nagrzewnicą,bo jej wentylator głośno pracował.naprawiłem go.
Fotele w porządku,miejsca dosyć.Po co więcej.
Spodziewałem się,że będzie ciszej,ale ja lubię jak silnik mruczy.Aha zmieniałem złącze elastyczne tłumika.Auto mam dwa miesiące po zakupie.Mogę go sprzedać po pół roku,aby być w zgodzie z naszym prawem.Koszmar ,to jeszcze cztery miesiące.
Jak na ciężar i pojemność silnika 1,1 średnio 7l to za dużo.Może na długiej trasie zbliży się do wartości książkowych?
Powinni takie auta rozdawać jako kara za popełnione grzechy!Oczywiście "samochód" plus torbę słodyczy na osłodę.
Mam go dwa miesiące.Prosto z niemieckich autostrad.Wymieniłem; -alternator, -tarcze hamulcowe i klocki, -oleje i materiały eksploatacyjne, -rozrząd-komplet z pompą wody i uszcze lniaczami,napinaczem i paskiem -wszystkie uszczelki silnika, -złącze elastyczne tłumika(reszta układu nie rewelacja. Auto ma 9-lat,powinno być cacy ,ale ogarnia mnie wściekłość-nie FIAT!!! Moje poprzednie auto stare AUDI 80 r.89 z przebiebiem blisko 300tys.km to była igiełka.
Niezwykle awaryjne.Wycieki oleju ze silnika,parametry niezgodne z danymi fabrycznymi,elementy podwozia mocujące ,które nie posiadają konserwacji,zardzewiałe,nawet sprężyny. Na tylniej klapie wychodzi rdza.A miało być ocynkowane nadwozie.Stuki z podwozia nie wiadomo jakie i skąd? Alternator który pęka(przecież to śmiech).Firma FIAT powinna masowo oddawać pieniądze za ten włoski szmelc.Autoryzowana stacja twierdzi,że usterki adekwatne do wieku i typowe dla tej marki.Szkoda,że Watykan jest we Włoszech!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

7,2