Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

oktan99, 18 lat temu
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Małe, choć pojemne autko, tanie w eksploatacji, które można parkować pod chmurką bez strachu że ktoś ukradnie :), o niskich kosztach eksploatacji i niewielkich kosztach napraw. Wymaga dbałości i troski ze strony właściciela jak również wiele wyrozumiałości, a odwdzięcza się wiernością i niezawodnością na kilkakrotnych wojażach po Europie. Edycja po 2 latach: Wciąż go mam i nie sprzedałem choć jeżdżę służbówką. Mam sentyment, bo jako wozik jest całkiem fajny.
Na benzynie nawet nie jest źle, ale na LPG trochę słaby. W mieście całkiem nieźle się zbiera.
Zimą kiepsko - cieżko wrzucić 1 i 2. Ale kombinacja 3, 4, 5 idzie jak w masło. No ale to podchodzi chyba pod usterki, czy może właściwość tej skrzyni jest taka że ciężko chodzi? Jest dobrze zestopniowana i jak była nowa, to była fajna więc dajmy 4. Na poważnych usterkach sobie odbijemy:) Edycja po 2 latach: Pojeździłem trochę innymi autami i muszę przyznać że to całkiem niezła skrzynka i się czepiam.
Twardy, ale dość bezpieczny. Przy dużych prędkościach bardzo stabilny. Educja po 2 latach: Tylko amortyzatory muszą być sprawne. Tył jest oryginalny i zaczął bujać niemiłosiernie.
Do tyłu można cofać na centymetry, ale przodu nie widać. Za przednim słupkiem może się schować cały Żuk - i nie chodzi o owada :)
Wszystko ok prócz tego że radio za nisko a schowek otwietra się na kolana pasażera. Ale za to światła gasną po wyjęciu kluczyka - wygoda zimą bo się nie zapomina o światłach.
Dałem dobry bo latem wersję 3 drzwiową można chłodzić przez przytwarte tylne szybki, ale tak naprawdę jest kiepsko - szyby parują, ciężko je wydmuchać wiatrakiem. Ogrzewanie ok
Dałbym 5 ale to nie Passat. Ja mam 192cm wzrostu i z przodu mieszczę się bez problemu, a jako pasażer z tyłu głową dachu nie dotykam. To w końcu małe autko choć duże w środku
Przy delikatnej jeżdzie do 90km/h jest nawet cicho. Potem coraz głośniej. Ale 130km/h na sautostradzie nie męczy aż tak bardzo.
Średnio 8,7 l LPG /100 km (80kkm Elpigas IIgen), a nie żałuję mu depnięcia. Zimą można przekroczyć 10 ale trzeba jeździć szybko i krótko. Pamiętam że na benzynie dawno temu zszedłem do 5,9 l/100km ale to było dawno, dawno temu jak Pb była tania.
Cena? Teraz jest wart niewiele, ale choć dziś bym już nie kupił nowego Punto (żona, dziecko, bagaże), to uważam że to był 8 lat temu dobry zakup i dziś pracuje jako auto rodzinne, transporter bagażu, szybko środek komunikacyjny i realizuje te cele za niewielkie pieniądze, choć nie daje frajdy z jazdy i męczy na długich dystansach. Edycja po 2 latach i 10 od zakupu: warto było
Niewiele tu gadżetów które mogłyby się psuć, a to klamka, a to coś skrzypi. Wersja S ma mało elektryki, to nie ma co się psuć.
Jak się dba o samochód to nie powinien się psuć na drodze. Ale sam byłem 2 razy holowany, ale też puntem 2 razy holowałem innych. Wiadomo - alternator pęka (na forum piszą), pompa wody pada, paliwa (bo LPG), tylna wycieraczka, dmuchawa piszczy, hamulec ręczny kiepski. Mimo to 4 bo jak na 140tys km to nie jest wiele. Altki trochę wkurzają - czy tego nie da się normalnie zaprojektować ? No i skrzynia biegów ciężko chodzi mimo wymiany oleju. Każde auto jest tak dobre jak jego mechanik, a ja mam dobrego, a poza tym sam trochę czytam na forum.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

8,1