Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

Cyryl, 19 lat temu
Rok produkcji 1997
Fiat Punto I Hatchback 1.2 59KM 43kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Wydaje mi się że to naprawdę niezłe auto. Znajomi też raczej potwierdzają opinę dobrą o Fiacie - bez rewelacji, ale przywoite auta.
Trochę za słaby, szczególnie poza miastem. Za to do miasta wystarcza mi w 100%. Ładnie pracuje.
Czasem problem z przełeniem 1 i 2, samo zestopniowanie biegów wydaje mi się przyzwoite
Cóż, zawieszenie raczej głośne, samo prowadzenie sprawia przyjemność, małe stosunkowo auto powoduje, że zakręty przy większych prędkościach sprawiają nieprzyjemne uczucie.
Przeszkadzają słupki przednie na zakrętach, do tyłu bez zarzutu.
Potwierdzam, że Włosi mają pojęcie o projektowaniu aut, ergonomia bez zarzutu. Rozstaw ´urzadzeń´ we wnętrzu bardzo fajny.
Szyby mi nie parują bo ustawiłem przełącznik aby powitrze z zewnątrz dostawało się do środka (niekoniecznie przez szybę w drzwiach!!)
4 pasażerów mieści się wygodnie i całkiem spory bagażnik. Jak na samochód zaprojektowany ponad 12 lat temu ciężko mu coś zarzucić.
Nie jest zbyt dobrze. Silnika może i nie słychać, ale za to każdą dziurę w jezdni, jak najbardziej. A jest ich w PL sporo.
Przedewszystkim ceny części są niezłe, zużycie paliwa już trochę gorzej, ale właściwie podobne do tego jakie podaje producent. Dodam żę nogę mam wyjątkowo lekką, gorzej z zoną.
P.w. - ceny nie są wygórowane.
Wiadomo, zawsze coś w aucie skrzypi, trzeszczy. Ogólnie da się przeżyć.
Mam go pół roku, dotychczas musiałem oprócz standartowych rzeczy zaiwenstować w cewkę zapłonu. Fakt, że spokojnie bo na 2 garach do domu dojechałem. I chyba profilaktycznie w sprzegło za kilka tygodni, bo z tego co czytałem to od 80kkm to każde Punto ma problem z tym elementem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 59KM 43kW [l/100km]

7,1