Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

@rch, 17 lat temu
Rok produkcji 1998
Fiat Punto I Hatchback 1.2 59KM 43kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Całokształt wypada dość pozytywnie,autko (mowa tu o sportingu) ma nawet niekiepskie osiągi, kierowca na brak miejsca nie narzeka, a przy kulturalnej i w miare spokojnej jeździe nie spala ogromnie dużo.Bywa troche awaryjny (to w końcu fiat) ale części nie są jakoś kosmicznie drogie.Osobiście polecam zakup jak już sie wie czego się można spodziewać
sporting ma krotka skrzynie b. i po miescie niezle sie buja,ale przez to wymaga duzych obrotow i jest głośny
krotka, na miasto sie nadaje, po trasie czasami to przeszkadza i jak jest zimny to ciezko wbic "1"
zawieszenie dosc twarde i 3ma sie nieźle drogi ,dopoki cos sie nie zepsuje jest OK
nie mam zastrzeżeń, chociaż słupki przednie i tylne moglyby byc węższe
da sie przeżyć
bardzo wydajne nie są, ale nie jest aż tak źle
przestrzeń z przodu bez zarzutu, z tylu wygodnie maja raczej tylko dzieci lub osoby stosunkowo niskie
po trasie,zeby jechac 100km/h trzeba miec ok. 3500rpm pozniej juz halas bywa uciazliwy,ale dobre radyjko zaglusza :)
autko lubi sie napic miasto 9-11 l/100km trasa 7-9 l/100km zalezy jak dynamicznie sie jeździ
jak na wiek konstrukcji jest OK (w końcu był samochodem roku) jakością wykończenia można się zniechęcić, ale teraz ceny sa dość niskie więc myślę że wart jest wydanych pieniędzy
czasami sie psuja różne drobiazgi,ale jak ktos ma odrobine wolnego czasu i garaż to da sie przeżyć
alternator to jedna wielka pomylka (pękają obudowy i nie lubi wilgoci),slyszalem,ze komputery też daja troche ciała,ale u mnie jest narazie OK
Fiat Punto I Hatchback