Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

mazista - Paweł, 19 lat temu
Rok produkcji 1996
Fiat Punto I Hatchback 1.2 59KM 43kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Jest wysoce ok. Polecam modele SX i silniczki >55KM, bo sam taki posiadam :-)) Wyposazenie modelu powinno wystarczyc wymagajacemu kierowcy z odpowiednia iloscia pieniedzy. Wygoda jazdy kropkiem (wl punto - kropka) dla kierowcy i przedniego pasazera stoi na wysokim poziomie. Wydaje mi sie, ze jest to idealny samochod w swoim przedziale cenowym.
Silnik o mocy 60KM w zupelnosci wystarczy do dynamicznej jazdy po polskich drogach z predkosciami do 140km/h (dynamicznie do 125). Ja posiadam model z wytlumionym silniczkiem, wiec kulture pracy oceniam wysoko :-)
No coz... Jest niezle, prawie dobrze jak dla tego rocznika ;-) Najlepiej operuje sie na trasie w przedziale biegow 3-5. Sterowanie 1 i 2 jest nieco trudniejsze :-(
Jak narazie ok, ale obawiam sie, ze przede wszystkim dlatego, ze uzywany byl w wiekszosci w Niemczech. Dla tego modelu charakterystyczne jest klepotanie tylnich amortyzatorow, wiec wczesniej czy pozniej kazdego czeka inwestycja..
Jest dobrze, ale moglo byc lepiej. Przeszkadzaja przednie belki - na dlugim zakrecie mozna nie widziec samochodu z naprzeciwka. Dla wysokiego kierowcy (lub kierowniczki ;-)) polecam model z regulowaniem wysokosci siedzenia, bo nie za bardzo widac swiatla przy skrzyzowaniu. Ale mimo to oceniam ten model Fiata wysoko.
Jak wyzej - z belkami. Beznadziejne umieszczenie wlacznika swiatel awatyjnych. Ale plusy za przestronnosc dla kierowcy i przedniego pasazera. Nie wiem jak jedzie sie z tylu, ale mysle, ze dzieciakom powinno sie podobac. Kanapa tylnia ladnie wyprofilowana, choc 3 tegich gosci do tylu ciezko wsadzic :-) (Mowie o 5-tce).
Mi sie podoba. Na lato polecam modele z szyberdachem - jak to w kazdym takim samochodzie lepsze jakos jazdy przy wiekszych predkosciach. Nie szumi. W zimie trzeba podgrzac atmosfere, ale nie nazekam.
Jak juz pisalem "plusy za przestronnosc dla kierowcy i przedniego pasazera. Nie wiem jak jedzie sie z tylu, ale mysle, ze dzieciakom powinno sie podobac. Kanapa tylnia ladnie wyprofilowana, choc 3 tegich gosci do tylu ciezko wsadzic :-) (Mowie o 5-tce)."
Jest dobrze. Jak na ta klase ;-) Nie wytlumiony silnik lubi glosniej poszemrac. Szczegolnie ciekawe sa lokalne maksima halasu. U mnie takie wystepuje w okolicach 100-110 km/h. Trzeba wiec jechac 95, albo 120. Ciekawe... Nie wiem jak wyciszenie oceniaja pasazerowie z tylniej kanapy (tylnie amortyzatory :-( )
Nie posiadam tego samochodziku za dlugo, wiec ciezko mi sie autorytatywnie wypowiedziec. Zuzycie w jezdzie kombinowanej (miasto z przewaga trasy) powinno wahac sie na poziomie 6l/100. Model jest niesmiertelny i bardzo trwaly - szczerze nie polecam jednak zajechania go na maksa. Bo szkoda takiego dobrego samochodziku ;-)
Bardzo wysoki. Dlaczego - prosze wyciagnac sobie wnioski z moich powyzszych dewagacji.
Coz.. plastyk. Model w uczciwym wieku (moj ´96r) podczas dlugiej jazdy troszke potrzeszczy, poskrzypi, ale to chyba normalne przy tej ilosci pastyku. Nie mniej jednak uwazam, ze jest ok.
Wydaje mi sie, ze model nie da sie zajechac na smierc, ale nie polecam. Ja o mojego dbam i on mi sie ladnie odwzajemnia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 59KM 43kW [l/100km]

Fiat Punto I Hatchback