Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

jacek_sporting (find me on punto.autokacik.pl forum), 21 lat temu
Rok produkcji 1998
Fiat Punto I Hatchback 1.2 59KM 43kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Wyciagajcie wnioski moi drodzy z wpisow powyzej. Ladne autko, tanie w utrzymaniu, dynamiczne (10,5s 0-100), ale jak cos pierdolnie, to szlag czlowieka trafia.
Przecietnie, spora moc z malej pojemnosci = duze wysilenie, praktycznie bez krecenia do 4-4,5 krpm nie ma jazdy, podobnie przy wyprzedzaniu bez redukcji sie nie obejdzie
Dobrze, po wymianie oleju biegi wchodza leciutko, bardzo precyzyjnie, troche drzy na jalowym biegu, no ale to nie jest nowy samochod
Twardo, twardzo, twardo. Ale w zakretach jak przyklejony :)
Lepiej niz w Punto 2, wezsze slupki, ale ogolnie OK
Nie ma sie do czego przyczepic, wszystko proste jak konstrukcja gwozdzia
Wygodne uchylne szybki z tylu (wersja 3-drzwiowa), bez klimy ale za to z elektryka i od razu po wejsciu w gorace dni szybki w dol. Ale i tak troche za goraco :(
Dalbym nawet 6 - genialnie, jak na te klase samochodu. Z przodu dla mnie - 190cm multum miejsca, moge kolana schowac pod mala sportowa kierownie (fabryczna), pasazer(ki) obok mnie jescze lepiej. Z tylu mieszcze sie spokojnie przy odsunietym na max fotelu kierowcy. Najgorzej ma jedynie osoba z tylu posrodku, naprawde
Zadna rewelacja, mam sportowy tlumi i to jest meczarnia (ale to juz nie wina Punto)
Miasto przy kreceniu spod swiatel do 4krpm - 9 z hakiem, trasa przy przecietnej 150 7,5. Zasluga pojemnosci... Czesci w miare tanie, przeglady tez, jak to Fiat
Za swego Puntolota dalem 18kPLN. Troche mi krwi napsuly usterki, ale chyba ogonie nie jest najgorzej.
Zle, wszystko skrzypi, pachnie tandeta, a to zaworek od spryskiwacza sie zapchal, a to bezpiecznik od zapalniczki kilka razy wywalilo, a to czujnik obrotow walu poszedl sie walic. jak to Fiat.
Przy 65kkm polecial mechanizm roznicowy, z rozerwaniem obudowy i spuszczeniem oleju ze skrzyni wlacznie. Wystarczylo jedno ostrzejsze ruszenie. I to ma byc SPORTing ?
Fiat Punto I Hatchback