Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

thinkyjones, 17 lat temu
Silnik 1.7 D 57KM 42kW
Rok produkcji 1995
Fiat Punto I Hatchback 1.7 D 57KM 42kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Brakuje oceny bardzo dobrze bo taką bym dał naprawdę bardzo dobre auto za niewielkie pieniądze. W puntach razi podatność blachy na drobne odkształcenia. Drobne wgniecenia to standard. Jednakże mój 12 letni fiat niema ognisk korozji mimo to, że progi w przedniej części tuż za kołami mają odpryski lakieru od kamieni i eksponuje się goła blacha, nie wiem czym to tłumaczyć "przecież to tylko fiat".
Niema co oczekiwać cudów po niedoładowanym dieslu ale z roli silnika wywiązuje się dobrze. Nie bierze oleju, dobrze pali w zimę, jest ekonomiczny: trasa4,5litra/miasto6-6,5litra. Trwały i bezawaryjny. I jeszcze coś efekt czarnej chmurki podczas zapalania i przyspieszania właściwie nie istnieje.
Działa zawsze i wszędzie wedle mojego życzenia. Nigdy nie zaprotestowała. Wiele zależy od stanu sprzęgła, ale to chyba w każdym aucie.
Układ jezdny działa precyzyjnie, auto dobrze się prowadzi choć przy 179000 trzeba było wymienić te gumowe elementy z tulejką w przednim kole.Na kiepskich drogach skacze ale to efekt krótkiego rozstawu osi niemniej nie jest to za przyjemne.
Jest naprawdę dobrze we wszystkie strony do tyłu cofamy śmiało bo to hatchback.
ergonomia na dobrą 4
Ogrzewanie jest wydajne ale bardzo denerwują mnie zaparowane tylne boczne szyby jednak wiem że to przypadłość nie tylko punto.
Jak na auto tych rozmiarów ciężko o więcej przestrzeni dla pasażerów niemniej jednak statystyczny polak nie będzie narzekał. Kierowca i pasażer mają naprawdę wygodnie.
Niewątpliwie są auta które pracują ciszej i są auta które pracują głośniej ja nie narzekam.
Zużycie paliwa jest absolutnie akceptowalne z elementami miłego zaskoczenia, przeglądy ograniczają się do wymiany oleju i filtrów w wyznaczonych terminach poza tym zwykłe doglądanie auta.
Poza wycierającymi się z niewiadomych powodów końcówkami żarówek tylnych świateł pozycyjnych drobnych usterek brak.
Jedyna poważna usterka wyszła zaraz po kupnie auta na przeglądzie podczas próby hamulców pękła rurka hamulcowa przy tylnym kole- powód przerdzewiała nie mam pojęcia dlaczego w starych autach te przewody były miedziane a teraz montuje się metalowe jest to dla mnie niezrozumiałe przecież chodzi tu o hamulce. Warto zwrócić uwagę na ten element przy kupnie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 D 57KM 42kW [l/100km]

5,8