Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

EmO, 15 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2000
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik elastyczny,dynamiczny,pracuje rowno,cicho na niskich obrotach a zaczyna byc glosny przy depnieciu u wyzszych obrotach.
Jest ponad dobrze, jak dla mlodej osoby ktora patrzy na wyglad, cene samochodu,nie wysokie koszty eksploatacji, i frajde z jazdy, to Fiat punto II Sporting 1.2 16V jest bardzo dobrym rozwiazaniem.Malo pali,dynamiczny,ladny, tani w utrzymaniu, czego chciec wiecej. Oczywiscie gdybym mial 100 tys zl do wydania na samochod to pewnie wybralbym sobie cos ciekawszego z salonu ale narazie mnie to nie czeka wiec ciesze sie z Fiacika.Ci ktorzy narzekaja na fiaty to albo nie umieja jezdzic i psuja sami albo trafili na bardzo feralne egzemplarze. Ja z mojego jestem zadowolony.Mam nadzieje ze zrobie nim kolejne 120 tys km.
Silniczek pracuje bardzo dobrze, jak na 127 tys przebiegu IGLA,auto dosyc elastyczne i bardzo dynamiczne jak na te 80 koni i pozatym 8 lat to jest juz troche ale jak sie na bierzaco serwisuje to mozna byc zadowolonym.
Skrzynia 6 w wersji sporting, krotkie przelozenia, chociaz w praktyce to roznie z tym jest, jedni chwala inni sa niezadowoleni, mi to nie przeszkadza:) zadnych problemow ze zmiana biegow,wszystko gladko i plynnie.
Wersja sporting,obnizone zawieszenie,nisko profilowane oponki.Trzyma sie drogi znakomicie.Ale na tych naszych PL drogach czuc kazda najmniejsza dziure.
Tak sobie podczas cofania do tylu.
Dobrze.
Bardzo szybko sie nagrzewa, bardzo szybko chlodzi, zadnych problemow.
Jest dobrze jak na tak male auto,siedzac w srodku wydaje sie byc szerszy i wiekszy niz w rzeczywistosci z zewnatrz.
przy 100-110 zaczyna byc glosno
W trasie 5,5 l w miescie jest juz nieco gorzej ale jak sie oszczednie jezdzi to spokojnie 7-8 l, czasami spali nawet i 10-12l ale to jak sie mu depnie:)
Jest calkiem niezle.
Czasami cos zatrzeszczy z tylu np tylna pólka, albo z przodu jakis plastik ale to nie Audi czy Merc chociaz i tam po kilku latach roznie z tym bywa.
Zadnych powazniejszych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 80KM 59kW [l/100km]