Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

Silnik 1.2 i 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2002
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Doskonałe wyciszenie- sprzyja autostradowym podróżom
Układ elektryczny : Alternator ma (podobno) wadę fabryczną. Mój już raz przestał ładować i słychać jego łożyska. Padł wentylator przed chłodnicą oraz wentylator ogrzewania wnętrza.
Wg mnie zapewnia przyjemność obcowania z porządnym autem. Doskonały do długich podróży ze względu na świetne wyciszenie, sprawny silnik i czułe hamulce. Bardzo dobry także w mieście dzięki przyjemnemu wspomaganiu kierownicy. Troszkę zbyt twarde, jak na mój gust, zawieszenie ale trzymające się drogi.
Jak na tak mikrą pojemnośc ten silnik jest niesamowity. Można mieć zastrzeżenia co do elastyczności na niskich obrotach- ruszenie z dwójki jest raczej słabo wykonalne a z jedynki też łatwo zgasić samochód. Jednak auto ma przyspieszenia jak o numer większe, przy wyższych obrotach chodzi jak burza i bezproblemowo i chętnie rozwija wysokie autostradowe prędkości. Silnik jest przy tym cichy i ma ładny dźwięk.
Bez zastrzeżeń
Auto jest zawieszone stosunkowo sztywno i musiałem się do tego przyzwyczaić po paru latach jeżdżenia mięciutkim Clio. Na dziurawe drogi nie jest idealnym samochodem- trzęsie. Za to trzyma się dobrze drogi, trudno go wyprowadzić z równowagi nawet na śliskiej nawierchni. Układ kierowniczy z elektrycznym wspomaganiem jest idealny w mieście i ciasnych manewrach, ale mógłby dawać trochę lepsze \"czucie kół\". Doskonałe, bardzo czułe i przyjemne hamulce.
Szeroki słupek C.
Na codzień ogólnie w porządku, jednak wymiana żarówki tylnego światła to jakaś parodia- za każdym razem mam pokrwawione ręce. Osłonki przeciwsłoneczne także idiotyczne- dają się ustawiać tylko w skrajnych pozycjach. Komputer pokładowy z niewiadomych powodów podaje spalanie \"km z litra\".
Szybko się nagrzewa w zimie, działa dobrze, ale dwukrotnie naprawiałem wentylator dmuchawy.
Bez zastrzeżeń. Dużo miejsca, przyzwoity bagażnik
Zaskakujące jak na wielkość i moc auta. Przy prędkości rzędu 140-160km/h można prowadzić ciche rozmowy i słuchać radia bez specjalnego podgłaśniania. Poniżej 120km jescze cichszy. Przewyższa wiele większych aut jakimi jeździłem.
Spalanie przeciętne, drobne usterki trochę dają się we znaki. Części nie są drogie
Dobry zakup. Uwaga na elektrykę.
Psują się elementy elektryczne- wentylator ogrzewania, wentylator chłodnicy, jescze nie naprawiałem alternatora, ale już go słychać i raz przestał na chwilę ładować.
Z powodu awarii wentylatora chłodnicy powoli wyparowywała woda z układu chłodzenia w którym utworzył się korek powietrzny- mogło to doprowadzić do zatarcia silnika.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 80KM 59kW [l/100km]

6,4