Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

~killbillly., 16 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2002
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Rewelacyjna skrzynia,hamulce.
Silnik : przepustnica,sprzęgło
Karoseria : ogranicznik drzwi kierowcy
Auto z charakterem,nastepne też będzie punto(HGT).Dobre na miasto,zwinne,i całkiem pakowne.
.Troszkę słaby powyżej 5,5tys.obrotów,ale jak na 1,2 16v to mały wariat.Trzeba tylko kilku drobnych modyfikacji.W koncu to tylko 80KM,a punciak waży ok.1tony.....
Mój egzemplarz (sporting)ma skrzynke 6-biegową.Dla mnie to rewelacja,biegi chodzą leciutko,świetnie zestrojone.Super.
Idealny w zakrętach,niestety eksperymentowanie z szerokimi "laczkami´nie wplywa na własciwości jezdne zbyt dobrze,potrafi wtedy zaskoczyć..Hamulce-rewela,abs dziala poprawnie.O komforcie w sportingu można zapomnieć(twarde zawieszenie+stołeczne dziury w moim przypadku)...Dla lubiących takie atrakcje.Duży plus za dualdrive...
Niestety-tył marnie,reszta-może być.
Wszystko o.k,mi się podoba-rewelacyjne fotele !!!Minus za kiepski dostęp do żarówek(lampy na podwójnej soczewce).
Bez większych uwag-zimą szybciutko się nagrzewa .Nie parują szyby(???).W lato-,no cóż,bez klimy....
Wygodny dla dwóch osób,chociaż z tyłu nie ma tragedii .Pojemny jak na tą klasę bagażnik.
Nie mogę się wypowiedzieć.Wydech sport +dolot robi swoje ;-)
Może być,jeżdze dosyć ostro-miasto na poziomie 8l.,trasa ok.7l.Niestety,cześci eksploatacyjne do tego modelu dosyć drogie..
Kwestia gustu-jak dla mnie super....
Ogranicznik w drzwiach kierowcy(przypadłość fiatów).Zamki drzwi i klapy(stają na amen).Poza tym jest nieżle.
Plus za zawieszenie,na razie zero problemów.Niestety pada przepustnica(czasem potrafi zgasnąc na wolnych obrotach,zaswieca sie kontrolka wtrysku)).Kończy się sprzęgło(przy tym przebiegu,to trochę za szybko).Reszta-bez problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 80KM 59kW [l/100km]

8,1