Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

hellbitch@o2.pl, 14 lat temu
Silnik 1.2 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2003
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 60KM 44kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Śilnik ozczedny a zrywny noo.. i niezawodny.
Układ elektryczny : padło wspomaganie, naprawa przez elektronika 62 zł
Silnik : Wycieki oleju, pod glowicą i przy cewce. pierwsze 40 zł 0,5 h roboty, drugie 6 zł 40 min pracy.
Zawieszenie : gumowe tuleje, wycierają sie i zawieszenie piszczy.
Doskonale! Co tu będe pisał. jest pełna opinia, a tak na szybko. To wygodnie, przestronnie i jak sie dba to niezawodnie. Nie słuchajcie opini ze bubel , jak sie robi przeglądy i nie wjeżdża autem w gnojówkę to jest miodzio niezawodne. A drobiazgi to jak w każdym aucie. Poza tym za moją rekomendacje niech posłuży fakt że sprzedałem swojego punto II 1,2 8v i kupiłem... Punto tyle że sporting 1,4 16v ale mam go zbyt krótko by coś powiedzieć.
Co tu dużo pisać 1,2 8v motor sprawdzony, niezawodny, elastyczny i oszczędny. Wiadomo, mocy tu nie uświadczymy ogromnej ale i tak jak na 1,2 to nie mozna narzekać. Zrywny
Generalnie miękko i ładnie. Problemy z wrzucaniem piatki dla osób nieprzyzwyczajonych. Poza tym trwale , bardzo trwale.
Zawieszenie nieco twarde jak na polskie drogi ale nie ma hecy. Wycierają sie dośc szybko gumowe elementy wyciszenia ale ich koszta sa minimalne. Trzeba uważać na sprężyny które czasem lubia pęknąc w górnych zwojach. Problem naszych dróg :/
Przód, tył boki - świetne widoki. Ze takim rymem polece. Nie jest to widocznośc z doblo ale przez te wszystkie lata, nie mogłem narzekać.
Cuuudownie. Ergonomia najwyższej klasy. Przestronnie, wygodnie. Wersja 3d ma fotele których, pod względem wygody nie przebijaja nawet nowe drogie auta (skoda octavia 2007, ford focus 2008, toyota avensis 2006, fiat doblo 2004). Trasy po 700 km i zero zmęczenia a mam 192 cm wzrostu. Jedyne co to brak rególacji kierownicy w poziomie. No i plastki, trzeszczą. Poprawiłem konstruktorów w domowym zaciszu i jest miodzio.
W wersji bez klimy, jest przeciętnie. Auto ma obieg powietrza ale na chłodzenie w upalne dni nie mozna za bardzo liczyć. Ogrzewanie to \"prestiż i klasa\"
Jak na auto tej klasy w wersji 3d przestrzenie jak dla konia albo i słonia. Czesto wypadam w 4 osoby na narty. To i 4 rosłych chłopa i 2 pary nart, 2 deski, buty, surduty itp wchodzą. Poza tym czesto woże perkusje i sredni zestaw wchodzi wraz z piecem gitarowym , gitarzysta i gitara XD.
Dobrze, Nie męczy ale moja dusza melomana i tak po 3 miechach poprawiła konstruktów. Matu w drzwi lepsze nagłośnienie i nie słysze jak kierowcy rzucają we mnie kur****.
Ha! Tu fiat popisał sie. 1.2 8v 60km. Spala kieliszek benzyny a jak mu lpg założyłem to jeździłem w koło domu bo pieniądze mi sie w szafie nie mieściły.
Brak zaufania do fiata to wciąż świetna sprawa. Ci ktorzy go kupia poznają że jest to zaje*** auto za grosze.
Co sie ma zepsuć to sie psuje. Nie jest lepiej jak w innych autach. Rozbierałem czesto srodek w celach poznawczych i poprawczych i nic sie nie rozpadło.
Najpoważnijesza usterka to chyba wtedy , kiedy zderzak tylny odleciał ale w sumie wtedy polonez wjechał mi w tył , może to ma jakis związek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 60KM 44kW [l/100km]

5,8