Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

Adrian-87, 12 lat temu
Silnik 1.2 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2000
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 60KM 44kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej w moim punciaku podoba mi się układ kierowniczy a dokładnie lekkość z jaką chodzi oraz wyciszenie, po tym dopiero mogę powiedzieć niewielkie spalanie.
Jestem zachwycony moim kropkiem!! Jest to moje pierwsze własne auto i cieszę się, że trafiło na FIAT PUNTO II z 2000r Jeździłem różnymi autami od czasu zdania prawa jazdy ale żadne nie zachwyciło mnie jak punciak.
Mały silnik idealny do miasta, na zakupi i dojazd do miasta. Niskie spalanie i niezła elastyczność pozwala poruszać się w miarę żwawo.
5-cio biegowa skrzynia w której każdy bieg \"do przodu\" wbija się swobodnie, za to bieg wsteczny stawia lekki opór.
Chyba moja ulubiona część samochodu. Kierownica która kręci się delikatnie w każdym miejscu. Cały układ mógł by być troszkę bardziej precyzyjny ale nie narzekam, jest bardzo dobrze.
Szeroki dół słupków przednich psuje trochę widoczność jednak ta jest na dobrym poziomie, widoczność do tyłu może być.
Wszystkie przyciski w odpowiednim miejscu. Już od pierwszego wejścia do auta wiadomo co gdzie jest, guziki zegara i komputera za głęboko pod kierownicą.
Wentylacja i ogrzewanie działa perfekcyjnie. Klimy nie ma (niestety) ale nawiew sam w sobie działa bardzo sprawnie, bardzo wydajny. Ogrzewanie w porządku.
Przestrzeń dla kierowcy jest duża...bardzo duża! Nie czuję się w nim ciasnoty, siedzi się wygodnie na dużym fotelu - obok ogromnych drzwi. Pasażerowie z tyłu już raczej biednie (wersja 3d) miejsca na nogi nie za wiele, przestrzeni nad głową aż w nadmiarze.
Bardzo cichutko. Świetnie wygłuszony, nie trzeba nastawiać radia do połowy mocy żeby usłyszeć muzykę. Dźwięki z ulicy też nieźle odizolowane.
Co tu dużo mówić mały silnik - mało pali. Osiągów sportowych nie uświadczymy ale to chyba logiczne wybierając 1.2 8v.
Oszczędny, bezawaryjny samochodzik do miasta z 2000r za 5 tys złotych...który ma kilka fajnych rzeczy w sobie, gdybym miał ponownie wybierać biorę punciaka.
Odkupiłem mojego kropka z przebiegiem 123000 km i o dziwo nie wiele w niego włożyłem (mimo, że poprzedni właściciel to fleja). Światła stop, klamka, klapa, reflektory przód to musiałem podreperować. Nic więcej się z nim nie dzieje - aż jestem zaskoczony.
Brak poważnych usterek mimo 123000 przebiegu - aż dziw bierze, że to fiat.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 60KM 44kW [l/100km]

5,3