Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

nabywca36, 12 lat temu
Silnik 1.2 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2004
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 60KM 44kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Prostota , przy niewielkich umiejętnościach mozna przy nim wszystko zrobić samemu w grażu ;o)
Jeżeli tak ja potzrebujesz 2 autka na dojazdy do pracy lub dla żony to jest to trafny zakup ( nie będzie szkoda w razie czego ;o)). Jeżeli natomiast rozważasz zakup tego autka jako podstawowego rodzinnego to jest pomyłka - ma za mały bagażnik na cokolwiek - wózek odpada chyba że parasolka, z tyłu siedzieć to tragedia. Jeżeli szukasz swojego pierwszego autka i lubisz przycisnąć - zapomnij to samochód ewidentnie na zakupy do miasta , jak będziesz chciał szarżować i rwać spod świateł to ze spalaniem poniżej dychy zapomnij.
Jak to benzynka, dla mnie cicho, elastyczność hmm - autko miejskie bez 2 zdań. Trzeba go kręcić na jakieś 4-5tys obrotów wtedy jakoś idzie ale pai niemiłosiernie dużo ,dlatego jeżdzęmniej więcej w przedziale 2-3 tys obrotów i wówczas spala ok 7 na mieście.
Mam go za krótko aby to ocenić, ale nie jest źle
Jest dobrze do przodu do tyłu i na boki.
Jak to w fiacie nie jest źle, ale brakuje mi schowka np na panel od radia .
Bardzo szybko łapie temperaturę , ponieważ służy mi za taczkę do pracy to bardzo mnie to cieszy bo szybko sie nagrzewa.
Nie ma co ukrywać to mały samochodzik, dojeżdżam nim do pracy i jest ok. Ale kiedy mam zabrać 2 dzieci i żonę to już jest cięzko. przypuszczam że foteliki zabierają trochę miejsca i maluchom jest niezbyt wygodnie z miejscem na nóżki i wtedy ja na maksa do przodu co nie jest już wygodne. Jezeli jedziemy z dzieciakami to tylko na zakupy i do rodziny. W dłuższe trasy i na wakacje jeździmy kombi bo tym autkiem to koszmar. Choć muszę przyznać że miałęm kiedyś polo i przyznam że pojemność bagaznika w punto jest większa
Porównywalna klasa aut np VW Polo jest ciszej.
Teraz mogę napisać ze przeciętnie, trzeba naprawdę jeździć delikatnie i nie przekraczać 3tys obrotów bo powyżej autko jest naprwdę żarłoczne, jak ktoś ma cięzką nogę a chce aby autko mało paliło nie polecam PUNTA.
Chyba lepiej nie może być za autko z 2004r 7500-8000 to chyba nie żle. Części są bardzo tanie, dlatego go kupiłem. I rada proszę nie bać się aut po tzw \"L\"kach są serwisowane i mają 1 podstawową zaletę nie mogą być bite (nie chodzi mi tu o rysy czy zderzaki poobijane)Jeżęli nie wierzysz zapytaj jakiegokolwiek znającego się na rzeczy diagnostę.
Jak na razie nic, zrobiłem w nim to co powinno się zrobić w przypadku zakupu autka używanego, - rozrząd z pompą, wahacze, amortyzatory, uszczelnienie silnika , antykorozja podwozia i jeżdzę 3 m-c na razie żadnych dziwnych niespodzianek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 60KM 44kW [l/100km]

6,8