Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

Silnik 1.2 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 60KM 44kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Mimo tego że go nie szanuje, czasem katuje to dalej sobie śmiga jak gdyby nigdy nic.
Całokształt nie jest zły, auto bezawaryjne nie jest, trzeba o nie dbać aby nam służyło, aczkolwiek nigdy nie miałem awarii która uniemożliwiła by jazdę. Od 4lat jest to drugi samochód w rodzinie który służy głównie do jazdy miejskiej.
Silnik przy przebiegu 120tys km nie wskazuje oznak zużycia, gorzej jest z uszczelkami które parcieją, prędkość maksymalna którą ostatnio zanotowałem to licznikowe 170km/h, silnik nie ma problemu żeby na dwójce pociągnąć do odcinki, czyli 105km/h. Moc jest wystarczająca do sprawnego poruszania się w mieście, na trasie czuć duże braki, ale na to nie będę narzekał gdyż mogłem wybrać mocniejszy egzemplarz a tego nie uczyniłem
Biegi bardzo fajnie wskakują z takim fajnym "kliknięciem" Na zimnym ciężej wchodzi jedynka
Można tutaj ponarzekać, ale czy na pewno? Przeznaczenie tego auto to głównie miasto gdzie nie liczy się to że auto się kładzie na zakrętach, układ kierowniczy chodzi delikatnie(to akurat plus w mieście). Mówiąc krótko wchodząc szybko w zakręt czuć dużą podsterowność która z pochyleniem samochodu daje nam do zrozumienia nie rób tak więcej.
Widoczność jest bardzo dobra, gabaryty samochodu szybko można wyczuć przez co ciasne miejsca parkingowe są nasze.
Nie ma tam tego za dużo przez co ręka sama odruchowo leci tam gdzie trzeba
Jeżdżę dynamicznie, auto szybko mi się nagrzewa i dmucha gorącym powietrzem, aczkolwiek szczelność mogła by być na lepszym poziomie.
Dla mnie miejsca idealnie, z tyłu dla dwóch osób ok.
Jest słabo, plusem jest cichy silnik.
Jest OK
Jakość wykonania nie stoi na wysokim poziomie, wręcz jest na niskim, ale nie oczekujmy luksusu w aucie które jako nowe kosztowało 30tys zł.
****rela i jeszcze raz ****rela. Mając trochę pojęcia o mechanice można większość tych drobnych usterek usunąć tylko kosztem nakładu własnej pracy, do pozostałych trzeba doliczyć koszty części. Auto jest idealne dla osoby która lubi dłubać przy samochodach, wtedy jego utrzymanie będzie bardzo tanie, jeśli jednak ktoś będzie z takimi drobnostkami jeździł po mechanikach to może stracić trochę grosza.
Nigdy nie miałem awarii która unieruchomiłaby pojazd. Przez te 13lat użytkowania tego pojazdu robione było w nim: Końcówki drążków kierowniczych (dwie sztuki 60zł), wymiana uszczelki pod głowicą, pokrywą zaworów + termostatu (z planowaniem głowicy 800zł), alternator(200zł), amortyzatory(800zł), wydech x2 (2x200zł) Sumarycznie nie licząc kosztów eksploatacji które są niskie, wydałem na ten samochód przez 13lat dodatkowe 2260zł co jest zadowalającą kwotą. Teraz zbliża się wymiana łożysk kół przednich, ale to poczekam do wakacji aż będę miał dostęp do prasy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 60KM 44kW [l/100km]

6,8