Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

droopi GG 4238060, 17 lat temu
Silnik 1.2 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2000
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 60KM 44kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Mi wystarcza jest naprawde OK nie licząć tych usterek ale części do fiata nie są drogie znalazłem hurtownie gdzie całokształt części (wymiana uszczelki pod głowica) właćznie ze śrubami głowicy i olejem wyszedł mnie 300 zł. To nie jest duzo naprawdę. Kupięłm tez te autko jak miało 40tys km było naprawde zadbane ja też o nie dbam takze mi sie odwdziecza a humory to ma jak każdy fiat nie jest złe
Elastyczność na piętkę z plusem, a czwóreczka dlatego ze juz musiałem wymienić uszczelkę pod głowicą ale to chyba wina gazu.
Jedyneczka czasami żle wskakuje ale zauwazyłem że wzucać ja tylko gdy auto stoi nieruchomu inaczej nawet jak sie toczy powoli to trzeba użyć siły zebu ja tam "wepchać"
No hmm. Co do trzymania się drogi to nienarzekam (185/55/R14) Piratem nie jestem :)
No tu zdecydowanie przeszkadzają przednie słupki dojeżdzajac do skrzyżowania czasami mozna niezauwżyć drugiego samochodu (ale może to tez przez owiewki które zamontowałem)
Zdecydowanie lepiej niz w punto I po 800km nawet nie bolał mnie krzyż tak jak w punto I którym tez miałem okazje śmigac. Nawet dobre trzymanie boczne foteli.
Ogrzewanie jest ok po 300m jazdy w zimie juz czuć ciepełko wydobywające sie z nawiewu. Temp. do -10
Z przodu OK z tyłu to albo niepamietam jak jechałem :) albo siedze z przodu. Ale pasarzerowie nie narzekają.
Opel Corsa C sie kryje dużo ale to naprawde duzo ciszej. Ojciec ma takiego i sam pzryznał że u niego głosniej jest. Dam 5 jak na fiata to jest doskonale.
No to to juz neiweim sam ale śrdnio Gazu łyka 10litrów jak na ten silnik to zdecydowanie za duzo ale to jest 99% maisto. Ciezko stwierdzić czy źle wyrogulowana instalacja czy filtr powietzra zapchany (auto jezdzi na śląsku) :)Na trasie zrobiłem na pełnym baku gazu o 100km wiecej niz w miescie, około 520km normlanie robie około 430 na 40l gazu
Ja pzrepłaciłem ale kupowałem w tym samym miesiacu co polska do uni wchodziła.
Nie narzekam nic sie nie popsuło z takich pierdułek. No chyba że te pzrepalajace sie żarówki ale to tez działo sie jak kupowałem najtańsze z marketu w tejchwili jeżdze na OSRAM-kach i od ponad roku spokuj.
no tu to moge punktować 1. Uszczelka pod głowica 2. wiecznie spocona oszczelka pokrywy zaworów 3. wachacze 4. gałki 5. sprzegło To wymieniłem tylko raz żeby nie bylo że co miesiac to robie :) Odziwo nie poszedł ani jeden amortyzator wszystko ok hmmm juz zaczynam sie zastanawiac czy cos nie tak z tym autem :))))

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 60KM 44kW [l/100km]

10,4