Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

grabers, 18 lat temu
Silnik 1.2 i CNG 52KM 38kW
Rok produkcji 2004
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Generalnie moga denerwować tylko pierdoły poważniejsze elementy pracują bez zarzutów, to jest wynikiem pośpiechu przy montażu.
Doskonale pracuje w miarę równo czasami ma hustawkę wolnych obrotów przy włączonych kilku większych odbiornikach prądu, ale po nagrzaniui ustępuje i równo pracuje.
Pracuje dobrze biegi wchodzą lekko czasami ale tylko 3 bieg jakby bardziej opornie wchodzi.Ogólny efekt ok
Jak na prawie nowy to dobrze.Twardość dobrze dobrana.Nie lubi sportowej jazdy.Może troszkę za miękki tył.
Poprawiona z porównaniem modelu PuntoI teraz całkiem przyzwoicie.Lecz do cofania lepiej było w I.
Ja się juz przyzwyczaiłem lecz grono pasażerów szuka elektrycznego otwierania szyb przednich na drzwiach.
Stosunkowo lepiej niż w PuntoI.Znacznie szybciej znika para z szyb a szczególnie bocznych przednich, co w poprzednim modelu było nie do uzysaknia.Wysokie biegi wentylatora zbyt głośne ale nie wymagają częstego stosowania.
Jeżeli chodzi o przód to nie mam zastrzeżeń.Ja mam 176 wzrostu i za moim fotelem nie ma rewelacyjnej ilości miejsca na nogi.W grande Punto prawdopodobnie to poprawili zmniejszając bagażnik.Coś kosztem czego niestety nie jest to limuzyna.
Bardzo dobrze w porównaniu do poprzedniego modelu w tamtym było słychac silnik a w tym opony przy większych prędkościach.W końcu musimy wiedzieć kiedy jedziemy za szybko.
Na dłuższych odcinkach spalanie prawidłowe czyli do przyjęcia dla mnie to jest ponizej 6 litrów przy dynamicznej jeździe.Natomiast przy krótkich odcinkach szczególnie zimą wskazówka leci w dół z każdym zapaleniem samochodu.
Cóż lepszego można nowego kupić za tą cenę?
Nieprzyjemny odgłos przy otwieraniu tylnych drzwi odbiegający z ogranicznika otwarcia.Próbowałem smarować różnymi srodkami lecz nie pomaga podobno jeżeli sie człowiek uprze to w serwisie wymieniaja na nowe.Przednie lewe drzwi ocierają u samej góry o tylne złe spasowanie powoduje wycieranie się lakieru do gołej blachy.Trzeszczące plastki przy tylnej kanapie szczególnie dokuczliwe gdy podróżują z tyłu 2 osoby to na wybojach trzeszczy jak cholera.
Jak na razie owych usterek nie było tylko 2 razy niepokoiła mnie nie gasnąca kontrolka od ukł zasilania, widocznie wszystko już jest OK skoro gaśnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i CNG 52KM 38kW [l/100km]

6,4