Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

Michał z Gdynia-takisobie1977@o2.pl, 17 lat temu
Silnik 1.2 i CNG 52KM 38kW
Rok produkcji 2003
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
W sumie fajny Fiacik, jak dla mnie ciut za słaby motor-wcześniej jezdzilem Uno 1.4 czuć różnice
Silnik Fiacika 60KM to jednostka napędowa dość oszczędna spalanie w mieście ok 6.5 litra paliwa charakteryzująca dobrą kulturą pracy.Według mnie minusem tego silnika jest pewien brak moc jak na taki samochód ( przede wszsytkim trasa ) wydaje się że 1.2 16V o mocy 80 KM powinien lepiej radzić sobie z samochodem.Według mnie silnik jest pewnym kompromisem pomiędzy mocą a naprawde niskim spalaniem.W moim samochodzie przy przebiegu 4000 tys. widać że jedostka napędowa dotarta jest bardziej zrywna.
Skrzynia biegów bez zarzutu, żadnego chaczenia czy problemów z wybieraniem biegów!!!
Ukłąd jezdy jest pewnym kompromisem pomiędzy twardym zawieszeniem a wygodą w sumie sprawdza się dobrze w Punto
Z tyłu słabo widać!!! Z przodu słupki!!!-Kształt a przede wszsystkim ergonomia niestety wymusza taką konstrukcje karoserii, czyli coś za coś!!!
Zimą grzeje w lecie chłodzi-
Samochód jest naprawde obszerny-według mnie inne samochody tej klasy są w tyle!!!
Samochód naprawde cichy!!! Czasami wogole nie słychać silnika-chociarz ja tam czasami wole mruczenie motoru...
Spalanie super!!! prawie jak DIESEL!!!
Naprawde polecam!!!
Hm.... żarówki jak narazie!!!
Odpukać jak narazie nic się poważnego nie zepsuło!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i CNG 52KM 38kW [l/100km]

6,2