Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

gutek@autocom.pl, 16 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 130KM 96kW
Rok produkcji 1999
Fiat Punto II Hatchback 1.8 i 16V 130KM 96kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik i skrzynia biegów ... najwieksze atuty tego samochodu. Wkońcu za coś trzeba dopłacić ~3tys by mieć HGT a nie 1.2 8v ;)
Wg. mnie za tą cene nie kupimy samochodu z tak mocnym silnikiem, nietuzinkowym wyglądem, usportowionym zawieszeniem,pełną elektryką i 4p.powietrznymi, Klimatyzacją , TC. Mnie trafił sie egzemplarz z LPG więc wogóle super :) Autko, pomimo że zupełnie seryjne HGT, rzuca sie bardzo w oczy, ma swoją głębie...
SIlnik na wyższych obrotach ma rasowy, rajdowy dzwięk, można sie poprostu zakochać. Dzięki super skrzyni biegów autko jest dość elastyczne, Mój egzemplarz posiada sekwencyjną inst.LPG, dzięki czemu jest w miare ekonomiczny (trasa 7-8,5, miasto 9-11) oczywiście GAZU :) . SIlniczek ponoć kręci się do 7tys, czego osobiście nie sprawdzałem. Hondy i inne tego typu nie mają szans. Spora moc jak na 1.8 . Ludzie na ulicy nie dowierzają że to PUNTO :)
Skrzynia jest zestopniowana znakomicie, dzięki niej silnik pracuje bardzo elastycznie i łatwo nabiera prędkości. Biegi wchodzą precyzyjnnie, są dobrze zsynchronizowane, przy redukcji nic nie zgrzyta. To się włochom udało,
Autko w wersji HGT znakomicie trzyma sie drogi, jest dość twarde jednak na ładnej trasie podróżuje sie bardzo pewnie, zakrety nie stanowią problemu, nawet te pokonywane szybko :) Kierowanie to czysta przyjemność, Znakomitą sprawą jest funkcja CITY czyli wspomaganie wspomagania, szczególnie w mieście.
Autko posiada znakomitą widoczność, jest dobrze oszklone, luusterka zewnetrzne znakomite, dają pełną widoczność, w dodatku podgrzewane i reg. elektrycznie. Problemem mogą być szerokie tylne słupki. Ale to jest do opanowania w 1 dzień.
Wewnątrz wszystko jak najbardziej na swoim miejscu.
Jak dla mnie jak najbardziej OK :) zresztą nie używam wentylacji często, ale do normalnych potrzeb jest zupełnie wystarczająca.
Jadąć autkiem tak pozornie niewielkim jak Punto można sie bardzo rozczarować! Ja po przesiadce z innych,większych samochodów moge smiało stwierdzić że punto jest bardzo przestronne wewnątrz, sufit usytuowany bardzo wysyko,dzięki czemu nie czujemy sie przytłoczeni wewnątrz.Przestronność z przodu doskonała, z tyłu jak na tą klase też jest sporo miejsca.
Średnie spalanie gazu : (trasa 7-8,5, miasto 9-11) Jazda za grosze a ile frajdy ;)
Tak jak wyżej: bardzo przyjemny samochodzik za niewygórowaną cene, ogólnie polecam! Chociaż ciężko go kupić ponieważ w PL oferty sprzedaży HGT mozna wyliczyć na palcach... Jednak warto szukać.
Pod tym wzgledem fiat wypada całkiem przyzwoicie. Ogólnie wszystko trzyma sie kupy i sie nie psuje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 130KM 96kW [l/100km]

8,4