Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

Tomek, 18 lat temu
Silnik 1.3 16V Multijet 70KM 51kW
Rok produkcji 2004
Fiat Punto II Hatchback 1.3 16V Multijet 70KM 51kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Punto to przeciętny samochodzik z wieloma błędami do poprawienia i w tym przypadku z super silnikiem diesla.
silnik super!!! Diesel najnowszej generacji Multijet 1.3! Trochę za mało mocy ale za to kultura pracy no i spalanie nadrabiają wszystko! Najmocniejsza strona mojego Punto
Biegi wchodzą w sposób poprawny, jednak nieprecyzyjnie i mają za długie przełożenia. Bieg wsteczny czasami nie chce wejść i nieprzyjemnie zgrzyta.
nie jest to rewelacja, ale na polskie drogi trudo znalezć czegoś lepszego w tej klasie. Dodam, ze przez rok jezdziłem nim w Anglii i zawieszenie spisywało sie ekstra.
Widoczność do przodu bardzo dobra, jednak przeszkadza brak widoczności końca maski więc trudo ocenić odstęp do przeszkody. Widoczność na boki utrudniają słupki a do tyłu mała szyba.
Nie spodziewałem się rewelacji i nie zawiodłem się :-) Przeciętnie. Fotele niewygodne na długich trasach, plastki trzeszczą niemiłosiernie itp.
Wentylacja działa dobrze, jednak w czasie zimy trudno się nagrzewa (diesel) a gdy samochód jest pełen znajomych to trudno uniknąć zaparowania szyb
Przestrzeń z przodu ok. Jednak tył to już inna historia. Mało miejsca na nogi. Pasażerowie powyżej 190 cm mogą mieć poważne problemy z wygodnym usadowieniem się z tyłu.
Przy małych prędkościach jest zadziwiająco dobrze (chociaż jest to diesel) ale powyżej 140 km można sobie podarować słuchanie radia
Spalanie na piątkę! Silnik Multijet to najmocniejsza strona samochodu!
Samochód kosztował 53 tyś. Trochę wiecej się spodziewałem po takiej cenie niż tylko dobry silnik!!!
Jak na razie (odpukać) nie mam z nim żadnych problemów poza uzupełnianiem płynów
także żadnych problemów. Ostatnio pojawiło się nieprzyjemne skrzypienie i metaliczne zgrzytanie w przedniej osi - jeszcze nie bylem w serwisie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V Multijet 70KM 51kW [l/100km]

2,8