Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

kornel174@o2.pl, 14 lat temu
Silnik 1.9 JTD 85KM 63kW
Rok produkcji 2001
Fiat Punto II Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Niby 80KM a zbiera się niesamowicie. Szybki i zarazem oszczędny to jego atut.
Karoseria : mimo ocynkowanej karoserii gdzie niegdzie coś się pokazuje.
Ogólnie polecam Punciaka. Dobre autko, ale jeśli cenisz sobie ciszę w aucie polecam raczej silnik benzynowy.
Silnik sprawuje się bardzo dobrze, zrywny, mało awaryjny, dynamiczny - nie brakuje mu mocy. Wszystko było by super gdyby nie ten przeraźliwy klekot na biegu jałowym przypominający diesle sprzed lat - na dłuższą metę jest to bardzo drażniące więc lepiej wsiadać i od razu jechać i tego nie słuchać. Gdyby nie ten jeden mankament ocenił bym go maksymalnie, a tak tylko 4.
Biegi wchodzą doskonale, nie mam zastrzeżeń.
Jak na auto tej klasy jestem pod wrażeniem na ogumieniu 185/60/14 auto prowadzi się znakomicie.
Dobra widoczność - nie narzekam.
No i niestety tutaj moje punto dostaje tylko 3. Ogrzewanie kiepskie, bardzo długo się nagrzewa, może dla tego, że to diesel, ale przy minusowych temperaturach po przejechaniu 10km w aucie wciąż jest chłodno.
Jak na auto tej klasy jest jej pod dostatkiem (wersja 5D).
Przeciętne wyciszenie przynajmniej jak na silnik diesla. Dieslowski klekot jest bardzo dobrze słyszalny wewnątrz auta przy pozamykanych drzwiach i szybach. Oczywiście nie ma tragedii, ale w porównaniu do innych aut tej klasy powinno być ciut ciszej.
Jeżdżę tylko po mieście styl jazdy mieszany, ale przeważnie spokojny. Spalanie rzędu 5,7l-6,4l jest zadowalające.
Nabyłem autko w rozsądnej cenie od znajomego i za te pieniądze jest OK dla tego 5.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 85KM 63kW [l/100km]

5,4