Ocena kierowcy - Fiat Punto II Van

sha21@interia.pl, 21 lat temu
Silnik 1.9 JTD 85KM 63kW
Rok produkcji 2000
Fiat Punto II Van 1.9 JTD 85KM 63kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
autkiem jeździ się fajnie, jak jeszcze nie było zużyte to sztywne jak rajdówka, teraz trochę fruwa, ale nigdy nie zawiódł
silnik całkiem elastyczny jak na 60KM i diesla starego typu, powyżej 100 tys przebiegu wym uszczelki pod klawiaturą poraz trzeci, duże problemy z częściami nieoryginalnymi
całkiem całkiem
świetne twarde zawieszenie, w końcu do wymiany amortyzatory i gumy na stabilizatorach
średnio, jak do przodu dobrze, tak do tyłu marnie
wszystko pod ręką, nawet nie potrzeba regulacji kierownicy
w normie, szczególnie ogrzewanie, silny nawiew
z przodu w porządku, z tyłu nigdy nie miałem przyjemności :)
starego typu diesel trochę głośny jest, pow 140 km/h nic już nie słychać poza silnikiem i wiatrem
pali niewiele, części oryginalne drogie i sprowadzane na zamówienie z Turynu, zamienników mało, i często nie pasują(filtr paliwa, szczęki hamulcowe tył) filtr oleju najlepiej Knecht, u Championa w katalogu nie ma tego silnika, filtr paliwa delphi, ale u fiata jako oryginał(100 zł)
trochę drogi, dlatego, że diesel. plastikowy jak każdy fiat, tylko ładniejszy nieco
drugi raz mam zwarcie w instalacji elektrycznej, nigdy nie stanął, zawsze zapala nawet zimą w mroźne dni, przy dużych mrozach, gdy stał dwa dni to na początku nie działało elektryczne wspomaganie, ale jak się zagrzał to było już ok, jak już pisałem wyżej dwa razy wymieniałem uszczelkę pod klawiaturą. Raz spalił się klakson, spawałem układ wydechowy, ale tylko mała dziurka pomiędzy tłumikami
nic się jak dotąd nie popsuło tak, żeby unieruchomić samochód, raz tylko jak przy 160 km/h zaliczył rów, to wypadł silnik i zkręceniu uległa tylna oś wleczona zawieszenia :D,koszt naprawy ponad 20 tys zł, auto pół roku w warsztacie
Fiat Punto II Van