Ocena kierowcy - Fiat Punto Punto 2012 Hatchback 5d

Jacek W., 9 lat temu
Silnik 1.2 8v 69KM 51kW
Rok produkcji 2012
Fiat Punto Punto 2012 Hatchback 5d 1.2 8v 69KM 51kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Rewelacyjne wyczucie samochodu na drodze.
Jestem mega zadowolony z samochodu. Kupiony z myślą o jeździe tylko w mieście i przebiegu w granicach 10000 rocznie. Życie i dodatkowa praca zweryfikowało i przebieg na poziomie 30000 rocznie i Puntolot sprawuje się fenomenalnie.
1.2 i 69KM to jednak mało. O ile w mieście sobie jakoś radzi tak na trasie wyprzedzanie raczej odpada. Jak się rozbuja to jedzie ale 1.2 jest słabym silnikiem. Choć podobno najbardziej niezawodnym z całej gamy.
Nie ma najmniejszych problemów z precyzją choć dla niektórych długość przełożeń może być za duża.
I to chyba największa niespodzianka. Wyczucie samochodu i precyzja prowadzenia dla mnie jest na medal!
Nic nie może się równać do widoczności w dużych terenówkach ale porównując z Seatem Leonem (2010) to jest bardzo dobrze.
Dla mnie bez zarzutu. Wszystko rozmieszczone intuicyjnie. Bez problemów - wsiadasz i jedziesz, nawet jak siedzisz w Punto pierwszy raz.
Ogrzewanie daje radę i to bardzo szybko. Klimatyzacja potrzebuje chwili albo chwilowego dosyć głośnego włączenia na najszybszym biegu.
Preferuje bliską pozycję do kierownicy a mam 192 cm wzrostu. Możliwość regulacji fotela i kierownicy jest bardzo duża i bez problemów można przygotować sobie putnolota do jazdy zgodnie z zasadami bezpiecznego ustawienia fotela. Przestrzeń i dla kierowcy i pasażerów jak najbardziej okey jak na tę klasę samochodu.
Na trasie czy mieście jedyne co słychać to szum opon i jednak pracujące zawieszenie. Można się to tego przyzwyczaić. Silnik słyszalny dopiero od 3500 obrotów.
Jedyne koszty jakie ponoszę to tylko i wyłącznie paliwo. Oby jak najdłużej!
Za cenę za jaką kupiłem nowego salonowego Puntolota nie kupiłbym np. rozważanej wcześniej Corsy czy Ibizy. I wyposażenie standardowo znacznie lepsze niż u konkurencji.
Całkowity brak usterek przy przebiegu 40000.
Całkowity brak usterek przy przebiegu 40000.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 8v 69KM 51kW [l/100km]

8,3