Ocena kierowcy - Fiat Punto Punto 2012 Hatchback 5d

Jarek, 6 lat temu
Silnik 1.2 8v 69KM 51kW
Rok produkcji 2013
Fiat Punto Punto 2012 Hatchback 5d 1.2 8v 69KM 51kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Klocki wymieniłem przy 127.000km . Pewnie wytrzymały by jeszcze 15.000
Samochód zakupiłem jako nowy i w 4 lata zrobiłem 130.000km. Od nowosci jest zainstalowana instalacja gazowa BRC. Samochód w ciągu 4 lat miał jedną przygodę- uszkodzona wiązka kablowa w pokrywie bagażnika. Przy 127.000 wymieniłem pierwszy raz klocki hamulcowe i tarcze ( tak trochę na zapas). Jeżeli chodzi o instalację LPG to przy 110.000 został wymieniony reduktor. Po tym okresie mogę stwierdzić , że samochód sprawował sie rewelacyjnie. Jeżeli ktoś nie wymaga , żeby silnik 1,2 o mocy 69KM przyspieszał do setki w 7s i pędził 170km/h to będzie zadowolony.
Mało dynamiczny, ale oszczędny.
Bezawaryjna.
Prosty i bardzo trwały. Po przejechaniu 130.000 km nic jeszcze nie wymieniałem.
Jedna z niewielu rzeczy, które powinny być poprawione. Szyby mocno parują. Sytuację ratuje klimatyzacja.
Przy 127.000km samochód przeszedł duży przegląd na którym wymieniono: kompletny rozrząd, klocki, tarcze, świece, olej , filtry- koszt 2000zł. Koszt paliwa to 15zł/100km przy LPG
Na gwarancji została uszkodzona wiązka przewodów w klapie bagażnika. Serwis naprawił w 2 godziny.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 8v 69KM 51kW [l/100km]