Ocena kierowcy - Fiat Punto Punto 2012 Hatchback 5d

Sylwester1983, 7 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2012
Fiat Punto Punto 2012 Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo niskie spalanie - nie spodziewałem się, że silnik 1.4 (który podobno jest przestarzały) będzie tak mało palił. Początkowo miałem zamiar zakładać instalację LPG, ale naprawdę nie ma sensu.
Auto jak na tę klasę i za tę cenę właściwie nie ma żadnych wad. Bezawaryjne, wygodne i oszczędne.
Jeżeli ktoś nie oczekuje sportowej jazdy, lecz spokojnej i oszczędnej, to silnik również nie posiada żadnych wad. Bezawaryjne, dosyć cichy i elastyczny. Na plus są rzadkie wymiany oleju (co 30 tyś. km).
Działa doskonale - ma dosyć krótkie przełożenia biegów 1 - 3, długi 4 i 5 bieg. Działa bardzo precyzyjnie. Na początku trochę mnie wkurzał sposób działania sprzęgła, ale się przyzwyczaiłem i jest ok. W zimie trochę szumi po wciśnięciu sprzęgła, ale w lecie jest cicho i nic się nie psuje.
Zawieszenie jest w porządku - ciche i dosyć sztywne. Nic się jeszcze nie zepsuło. Układ kierowniczy jest również bardzo fajny - elektryczny progresywny.
Widoczność ok - zarówno do przodu jak i do tyłu. Bardzo duże lusterka.
Nie mam zastrzeżeń - nic mnie nie wkurza.
Ogólnie jest ok - klimatyzacja działa sprawnie, ogrzewanie też. Jak na tę klasę auta to w zimie szybko rozmarzają okna. Mogłaby działać ciszej na wyższych biegach wentylatorach, ale miałem kiedyś Volvo i nie działało ciszej, dlatego nie obniżam za to oceny.
Z przodu jest bardzo dużo miejsca. Z tyłu wystarczająco.
Jeździłem różnymi autami tej klasy i Punto jest naprawdę ciche. Nawet przy 140 km/h jest znośnie (sporo jeżdżę po autostradzie).
Koszty to właściwie tylko tankowanie paliwa, którego spala bardzo mało.
To jest największy atut tego auta. W tej cenie nie ma właściwie konkurencji.
Przez 3.5 roku jedyną awarią było spalenie się żarówki światła mijania. A ja raczej nie szanuję moich aut.
Jak na razie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]