Ocena kierowcy - Fiat Qubo Fiorino Qubo

FIAT-MANN, 12 lat temu
Rok produkcji 2010
Fiat Qubo Fiorino Qubo 1.4 73KM 54kW 2009-2014 - Oceń swoje auto
Karoseria : Tylne drzwi z lewej i prawej strony nie otwierane na zewnątrz, lecz przesuw- ne na metalowej szynie.Bardzo dobre, bo zapobiega to uszkodzeniom. np.przez jadące z tyłu dzieci.
Zawieszenie : jak wyżej
Układ hamulcowy : niskiej jakości klocki hamulcowe
Inne : koło zapasowe pod spodem - karygodne
Po dokonaniu zakupu tego samochodu, postanowiłem zrobić mu test drogowy i wybrałem się nim z Polski na Bałkany /przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię, Grecję, Turcję, Bułgarię, Rumunię/ do Polski. Przejechałem wówczas w ciągu 12-stu dni prawie 6000 km. Po szczęśliwym bezawaryjnym powrocie do Polski, już myślę o kolejnym wypadzie tym razem na Wybrzeże Liguryjskie.
Nie jest to co prawda bardzo porywający silnik do rozwijania dużych prędkości, jednak ma w sobie tę zaletę, że jest do jazdy bardzo majestatycznej - spokojnej.
Bez zastrzeżeń ,jednak brakuje \"6\"
Przyjemne cacko do prowadzenia.
Wszędzie i z każdej strony.
Przyzwoita.
Może być.
Jak na tych gabarytów samochód, powiem,ze miejsca jest wystarczająco dla pasażerów, jak i bagażu.
Nie jest rewelacyjne przy większych prędkościach, ale może być.
Po terenie miejskim tzw.\"mały pijaczek\", jednak przy jeździe autostradowej może bardzo mile zaskoczyć, zakładając, iż kierowca ma tzw. \"lekką nogę\".
Jeżeli chodzi o jakość wykonania, zawsze znajdą się jakieś mankamenty, w zależności, iż każdy do takich rzeczy podchodzi inaczej.Mnie szczególnie to nie przeszkadza,a jakość mi odpowiada. Natomiast co do ceny, to już rewelacja. Za takie pieniądze, można powiedzieć \"śmieszne\", jest całkiem komfortowe auto.
Do tej pory bez zastrzeżeń
Niedopracowane zabezpieczenie przedniego zawieszenia przed wpływem szczególnie warunków zimowych

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 73KM 54kW [l/100km]

6,2