Ocena kierowcy - Fiat Qubo Fiorino Qubo

skrystos, 9 lat temu
Silnik 1.3 Multijet 16v 95KM 70kW
Rok produkcji 2014
Fiat Qubo Fiorino Qubo 1.3 Multijet 16v 95KM 70kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest bardzo elastyczny, cichy i oszczędny. Uwielbiam go ;)
Z auta i jego wykonania jestem bardzo zadowolony. Jeździ się nim wyśmienicie. Wiadomo, że nie jest to auto z segmentu premium i nie ma co spodziewać się wykończenia na poziomie audi czy bmw ;) Ale to drobnostki jak jakość latarki montowanej w bagażniku czy fakt, że przycisk do wyłączania alarmu przechyłowego po wciśnięciu powoduje lekkie ugięcie podsufitki. my jesteśmy z niego niesamowicie zadowoleni.
Co do silnika, to muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Nie miałem wcześniej styczności z dieslami z pod znaku Fiata. Multijet 1.3 95km powoduje, że auta z całą pewnością nie można określić mianem zawalidrogi. Trzeba się pogodzić z tym, że by nim jechać obroty muszą przekroczyć 1500. Ciężko mi było po wszystkich benzynach jakimi jeździłem ;) Jak to już opanowałem to jestem bardzo zadowolony. System start&stop też się bardzo fajnie sprawdza.
Nie mam zastrzeżeń. Lewarek jest krótki, biegi wchodzą precyzyjnie.
Tu też nie mam zastrzeżeń. Zawieszenie dobrze radzi sobie z naszymi drogami. Na 16 calowych felgach jedzie się bardzo pewnie. Auto dobrze trzyma się drogi. Jeszcze nie udało mi się wymusić interwencji układu ESP.
Wszystko świetnie widać, auto jest dobrze przeszklone. Trochę na początku denerwował fakt, że tylna wycieraczka jest lekko z boku, ale przywykłem bardzo szybko
Muszę przyznać, że nie bardzo mogę się do czegoś przyczepić. Schowek po stronie pasażera jest ogromny, przy skrzyni i na tunelu środkowym mam y przegródki na drobne rzeczy. Kieszenie w drzwiach są bardzo pojemne. W tylnych drzwiach suwanych są malutkie ale drzwi są suwane więc nie można się spodziewać cudów. Zaskoczyło mnie, że auto samo blokuje drzwi po stronie wlewu paliwa gdy ten jest otwarty, dzięki temu nie uderzymy w niego nigdy. Bagażnik jest wystarczający bez skladania foteli. Jak się wyjmie półkę to na prawdę dużo można władować. Po złożeniu foteli, przewiezienie sprzętu agd nie stanowi problemu ;). Bardzo fajny jest też system blue&me. Bardzo sprawnie czyta nawet polskie znaki z książki telefonu. Wybieranie głosowe działa super jak się odkryje, że jak auto prosi o podanie imienia to prosi o nazwisko ;) Chyba, że mamy tylko imię wtedy starczy ono. Radio i odtwarzanie mp3 też chodzi świetnie. Jakość dźwięku jest zadowalająca. Brakuje trochę basów, ale dla moich uszu to zupełnie wystarczające nagłośnienie.
Auto ogrzewa się nadzwyczaj szybko. Byłem zaskoczony bo ludzie narzekali. Ale mamy lipiec więc zobaczymy zimą. Moje auto ma pakiet zimowy z dodatkowymi grzałkami, które mają to wspomagać. Jeżeli to tego zasługa to warto brać ;) Co do klimatyzacji to jest bardzo sprawna jak się jedzie. Sprężarka jest tak ustawiona by nie obciążać zanadto silnika. Jeżeli stoimy w korku na biegu jałowym to chłodzić chłodzi ale bez szaleństw. Gdy auto wyłączy silnik na start&stop to momentalnie powietrze leci o temperaturze zewnętrznej.
Nie mam zastrzeżeń. Ja mam 182cm, za mną jechał kolega co ma ponad 190cm i nie wciskał kolan w fotel. Można to więc uznać za sukces. Dodatkowo auto jest szerokie wiec z tyłu spokojnie jadą 3 osoby.
Mogłoby być lepiej. Przy prędkościach powyżej 100km/h głównie słychać opony a nie silnik. Silnik jest cichutki.
Auto zaskakuje spalaniem. Na trasie przy prędkościach w okolicach 90-110 w 2 osoby z lekkim bagażem i klimatyzacją pali 3.8-4.2l/100km Jak się przyspiesza często to dochodzi do 5. W mieście w korkach maks jaki uzyskałem gdzie większość czasu stałem a nie jechałem to 6,5l/100 Ja jestem szalenie zadowolony.
W tej cenie nie znaleźliśmy nic o podobnych możliwościach i ekonomice.
po miesiącu nic nie było czas pokaże co będzie dalej
no tu tak samo ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 Multijet 16v 95KM 70kW [l/100km]