Ocena kierowcy - Fiat Qubo Qubo Seria 1

Futułapka, 4 lata temu
Rok produkcji 2017
Fiat Qubo Qubo Seria 1 1.4 77KM 57kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Zaskoczyła mnie tak niska ocena tego samochodu. Być może niektórzy chcieli go traktować jak rodzinny samochód którym się da popędzić na autostradzie. Nie, to linia fiat profesjonal, wciąż jest to auto do pracy. Wybraliśmy go jako kompromis pomiędzy autem dostawczym a autem rodzinnym (wcześniej mieliśmy Doblo). Kupiliśmy go jako nowy samochód w salonie i użytkujemy go od nowości. Generalnie jesteśmy zadowoleni ale w kilku miejscach nas niemiło zaskoczył.
Litrażowo może się wydawać za mały do takiej masy samochodu ale to kwestia nauczenia się jego sprzęgła.
Oj brakuje tej 6, brakuje...
Jak w samochodzie z tej półki cenowej i klasy- wyśmienity. Ciaśniutki promień skrętu, bardzo dobra manewrowość.
Negatywne zaskoczenie. Po 3 latach użytkowania mam zrysowany samochód gorzej niż ostatni był po 10. Może to niefart albo po prostu bardzo cienka i delikatna warstwa lakieru którą bardzo łatwo zarysować.
Bardzo dobra.
Samochód w środku jest OGROMNY. Wielkim atutem są nie tylko kładzione ale i w pełni wyjmowane tylne siedzenia. W 5 minut można go zamienić w bardzo pojemną furgonetkę i to jest przynajmniej dla nas główny atut tego modelu. Wadą tego rozwiązania jest jedynie to że producent trochę nie pomyślał i kanapa dzieli się na 1/3 i 2/3 i o ile 1/3 można bez problemu wynieść, to noszenie 2/3 to katorga.
No cóż, nie zapominajmy o tym z jakiej półki jest to samochód...
Dokupiliśmy mu gwarancje do 5 lat i póki co to jedyny koszt poza benzyną.
Bardzo dobra relacja ceny do jakości. Dla osób które narzekają na niego, pragnę przypomnieć że nowa Dacia jest droższa o jakieś 10-15 tyś a na jest kompletnie badziewna ;)
W ciągu 2 lat była 1 usterka- zapiekła się śruba przy koszu na koło zapasowe i nie dało się go ani podnieść ani opuścić do końca.
Nic takiego się w ciągu ostatnich dwóch lat nie wydarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 77KM 57kW [l/100km]

Fiat Qubo Qubo Seria 1