Ocena kierowcy - Fiat Qubo Qubo Seria 1

ppp, 5 lat temu
Rok produkcji 2016
Fiat Qubo Qubo Seria 1 1.4 77KM 57kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestronność, możliwości przewozowe jak na tą wielkość, łatwość prowadzenia. Z silnikiem trzeba się pogodzić 5b i 77 KM szału nie zrobi.
Zawieszenie : Skacze jak piłka...
Samochód kupiony w wersji Lounge (4 poduszki, pełna klapa tył, kolor biały, stalowe felgi z kołpakami 15'', radio dotykowe z usb i czytnikiem kart, podłokietnik, sterowanie z kierownicy, bluetooth, halogeny przeciwmgłowe). Jak na auto użytkowe tej wielkości - 5 osobowe, z dwojgiem drzwi przesuwanych cena 46 000 zł brutto wydaje mi się bardzo dobra. Jest to auto używane jako służbowe, więc tak naprawdę nie ma co narzekać jedzie, hamuje i się nie psuje.
Silnik 1,4 benzyna na plus: możliwość montażu instalacji LPG - bardzo prosty silnik, sprawdzony i ogólnie bez jakiś większych wad. na minus: dynamika do 70-80 nie jest najgorzej, ale z drugiej strony co oczekiwać po małym pudełka z 77 konnym silnikiem...jazda autostradą hmm prędkość maks około 150 km/h i ogólnie obroty na poziomie 5 tyś. nie jest to zbyt komfortowe. Wg mnie do miasta jakoś sobie radzi, trasa - autostrada to już większe wyzwanie. Silnik nie bierze oleju.
Na plus: działa bez żadnych problemów. Na minus: ewidentny brak 6 biegu jak wyżej wspomniałem jazda autostradą jest męcząca, zgrzyt wstecznego przy wrzucaniu (często się zdarza - podwójne wciśniecie sprzęgła wiem, ale nie zawsze jest na to czas).
Na plus: pewnie się prowadzi, jest bardzo zwrotne, jego wielkość jest bardzo pomocna w szukaniu ciasnych miejsc, dobre hamulce (choć na tylnej osi są bębny). Na minus: bardzo sztywne nastawy zawieszenia, czuć to bardzo z przodu, ale szczególnie męczące jest jednak gdy mamy pasażera z tyłu (woziłem już tam kilka osób i każdy narzekał) dlatego dłuższa trasa dla kogoś siedzącego tam może być mało komfortowa. Dziurawa nawierzchnia jest bardzo odczuwalna.
Jak na tą wielkość pojazdu bardzo dużo miejsca wygospodarowano w środku, dodatkowo potęguje to zabieg stylistów, którzy jakby to ująć poszerzyli przestrzeń na wysokości łokci z przodu (szyba jest pionowa, odsunięta maksymalnie na boki) co podczas jazdy daje poczucie prowadzenia samochodu większego. Na plus: ilość miejsca, bardzo dobra widoczność, pudełkowaty kształt umożliwia przewożenie stosunkowo dużych przedmiotów (z tyłu po wyjęciu foteli na długość zmieścił się 65 calowy tv w pudełku). Jak na kształt nie jest głośniej niż w podobnych autach berlingo, caddy itd. Na minus: patrząc na tą kategorię pojazdów - gabaryty, przeznaczenie (te auta kupują albo "stateczni ludzie" którzy mają wybór między pandą, jakimś i10 albo picanto, up czy jakieś inne małe coś - korea będzie pewnie szybsza, ale na pewno nie praktyczniejsza lub firmy które patrzą na cenę i możliwośći) dlatego ciężko mi znaleźć minus - szukając obszernego naprawdę małego auta i możliwościami przewozowymi.
Jak wspomniałem dla mnie bardzo dobra.
Wszystko na swoim miejscu, nie widzę jakiś wpadek ergonomicznych.
Mała objętość z wystarczającą wydajnością układów stanowi bardzo dobry duet - spisuje się bardzo dobrze.
Jak wspomniałem na tą wielkość pojazdu bardzo dobrze - spokojnie z tyłu mieści się fotelik.
Zawsze może być ciszej, ale nie jest najgorzej, to auto za 46 tyś. zł, które ma pudełkowaty kształt całokształt oceniam dobrze.
Silnik spala przy bardzo podkreślam bardzo spokojnej jeździe do 90 km/m, wykorzystując górki, hamowanie silnikiem, powiedzmy ecodriving około 6,2~3 l/100 km co uważam za bardzo dobry wynik. Autostrada mocniejsze "deptanie" w mieście to około 8-8,5 l/100 km. Uważam, że nie jest źle. Wersja diesel na pewno spali mniej, ale tam jest dużo rzeczy do "psucia". Minus to kiepskie odpowietrzenie wlewu paliwa (ciągle odbija pistolet - na każdej stacji paliw).
Dobrze wykonane, tanie auto, pojemne bezproblemowe takie hmm dla moich rodziców, dobrze się nim jeździ w mieście (jeśli jest równa nawierzchnia) na dołkach trochę trzeba pocierpieć...Ogólnie za tą cenę nie ma wyboru jeśli pogodzić się z minusami, które wypisałem. Można i coś przewieźć i przewieźć kilka osób na naprawdę niewielkiej przestrzeni jakie zajmuje.
Jak wspomniałem odpowietrzenie układu zbiornika - ale to raczej wada. Miałem jedną, zgłosiłem na gwarancji nieprawidłowo działające przełączniki elektrycznych szyb (zdarza się, że daje w dół, jedzie do góry i odwrotnie)
BRAK

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 77KM 57kW [l/100km]