Ocena kierowcy - Fiat Scudo I

pawel.81@gmail.com, 14 lat temu
Silnik 2.0 TD 100KM 74kW
Rok produkcji 1997
Fiat Scudo I 2.0 TD 100KM 74kW 1995-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Przy tej wielkości auta silnik 1,9TD ma naprawdę niezłego kopa gdy potrzeba. No i jego brzmienie jest przyjemne dla ucha.
Brak wad, auto idealne jak się silnik nie trafi wadliwy.
Silnik śmiga, w trasie pokazuje co potrafi i jest ekonomiczny, w mieście nie dochodzę nawet do załączenia turbinki, bo nie potrzeba. 4 dlatego, że odpala gorzej jak mój nieśmiertelny Ducato 2,5TD 91r.
Działa ok, pedał ma taką śmieszną sprężynkę pomagającą wciskać sprzęgło, ale przy odrobinie luzu na lince powoduje to, że pedał zatrzymuje się w połowie drogi.
Trzyma się świetnie. Trochę się tłucze na dziurach ale to akurat normalne.
Tutaj niestety już nie najlepiej. Przedni słupek kierowcy jest tak ustawiony, że niekiedy zasłania ludzi znajdujących się po lewej na skrzyżowaniu. Oba są trochę za szerokie, co może przeszkadzać.
Przełączniki poustawiane poprawnie, łatwo się przełączają, klakson i miganie światłami w jednym przełączniku to bardzo dobry pomysł. Jak chcę kogoś wytrąbić to od razu go omrygam i wszystko jedną ręką =] Schowki duże i praktyczne.
Nic szczególnego, w zimie zimno w lecie może być jak ma się klimatyzację.
Miejsca naprawdę sporo. Spokojnie przewożę nim drzwi i 3 ludzi ze sprzętem. W wersji z dwoma fotelami z przodu naprawdę kupa miejsca. Na wakacje jadę bez namiotu, bo na pace spokojnie się rozłożę.
Nie jest idealnie, ale całkiem pozytywnie jak na towarowego turbo diesla. Turbina wydaje miły świst więc nie drażni.
Fiat z założenia jest tani i tu jest podobnie. W mieście przy dobrym paliwie pali 8,6/100km, w trasie spada poniżej 7,6. Gdy jeździłem nim bardzo delikatnie po zakupie spalił 6,9 w mieście. Dzisiaj po tankowaniu do pełna wyszło 990km/71L, co na Wałbrzych jest niezłym wynikiem. Od razu piszę, że zalałem go Ceramizerem. Niestety ciężko trafić teraz na dobre paliwo. Napraw jeszcze nie miałem.
Za 10k dostałem towarowego Scudo zarejestrowanego na 5 osób, z klimą, hakiem i intercoolerem. Do tego jeszcze odliczam vat z paliwa, naprawdę bardzo dobry zakup dla małych firm.
Mam go rok, nic się nie dzieje poza małym przeciekiem wody do kabiny koło słupka z pasem. W jakiś magiczny sposób nie mogę namierzyć którędy ta woda się dostaje.
Brak. Wszystko chodzi jak powinno, stuka lekko koło, ale w ogóle nie przeszkadza w jeździe.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 100KM 74kW [l/100km]

6,9