Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

witkowskimaciej@gazeta.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 2001
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Oczywiście kupując to auto wiedziałem, że to nie mercedes, ale po tych 3 latach użytkowania i 60kkm jestem bardzo BARDZO pozytywnie zaskoczony. W przyszłym roku będę go sprzedawał (ze względu na zwiększone potrzeby przestrzeni bagażowej - inaczej nigdy bym go nie sprzedał!!!) i boję się że nie znajdę już drugiego tak niezawodnego auta.
oceniając przez pryzmat tego co przeszedł - ideał w każdym calu, oczywiście nie dla rajdowców, ale często jeździł długie trasy (np. 2000km jednorazowo) i nigdy nawet nie stęknął. Zastanawiam się czy idzie to to zajeździć (oczywiście przy normalnym użytkowaniu)
czasami delikatne problemy z 1 i wsteką, ale to i nagrzewanie w zimie to jedyne delikatniutkie minusiki
na prostej można się zdrzemnąć -na pewno nie zboczy z kursu ;-)
widzę wszystko dookoła - zwłaszcza zdziwione twarze w prawej przedniej szybie jak łykam jakiegoś "niemca" albo "francuza" na trasie
wszystko na swoim miejscu
w zimie starczy przeboleć te pierwsze 10minut i potem wszystko ok, a latem są szyby to się je otwiera
trasa poznań-wrocław-bieszczady raz we 4 raz we 3 osoby z załadunkiem - wszyscy pasażerowie i kierowcy potem go tylko zachwalali, nikt słowem nie wspomniał, że mało miejsca - ale wiadomo, lancruiser to to nie jest
bez zarzutu, powyżej 120 nie ma co jeźddzić, głównie ze względu na zagrożenie życia jakością polskich dróg, ale na A2 160/h raz pojechał - i nawet mogłem wtedy bez przeszkód rozmawiać z pasażerem! ;-)
spalania do zaakceptowania, ceny przeglądów pomimo, że nie wygórowane, łatwo można zmniejszyć o połowe mając zaufanego mechanika lub czas na przeczytanie poradnika (żałuję że nie mam go zbyt wiele bo chętnie sam bym olej mu zmieniał) już nigdy nie pojadę do ASO by zapłacić 150pln robocizny za wymianę oleju!!!
jakość > cena
a teraz szczerze jak na spowiedzi 1)regulator napięcia - po miesiącu, gwarancja - przyjmijmy że to drobny błąd w "obliczeniach" 2) spryskiwacz (silniczek) - przestał działać w 2002, w 2004 znalazłem godzinkę by się pod nim położyć (zdjąć koło i nadkole - jego konstruktor to jakiś debil...) i połoczyć przewód ze zbiorniczka ze silniczkiem za pomocą superglue za 2,50... 3) po 50tyśkm prawa półośka - w ASO powiedzieli że koszt wymiany = 200zł, więc kupiłem komplet z zimeringiem za 46zł a majster zamontował za flaszkę no i tyle - pokażcie mi lepsze auto w tej cenie???
nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]