Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Łukasz N. (44lucas z autokacik.pl), 19 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
najtańsze auto na rynku, ale w przeciwieństwie do takiego malucha, jest to pełnowartościowy, choć mały, samochód.
silnik nie jest mocny, to trzeba przyznać - jest jednak w miarę cichy. parę razy zdarzyły się wycieki oleju - 1 raz zpod uszczelki miski olejowej, 2 razy z uszczelki pod zaworami. Dużą bolączką silnika 900 ccm są popychacze które po 100 tys km nadają się do wymiany - ja wymieniłem od razu całą klawiaturę. poza tym jest to jednostka w miarę bezobsługowa (łańcuch rozrządu zamiast paska), jednak starsza konstrukcyjnie więc lubi sobie wypić trochę oleju. jeżdzę na syntetyku więc to może mieć wpływ na zużycie oleju, ale zawsze...
bardzo nieprecyzyjna, ale trwała - zero usterek mimo przejechanych prawie 150 tys. km. też dzięki temu że nie katuję auta (choć jeżdżę szybko i dynamicznie), ale mimo wszystko przebieg mówi za siebie.
ocena - Doskonale - jest na wyrost, ale dlatego że jak na lekką przednionapędówkę zawieszenie jest bardzo dobre - pamiętajcie że niezależne zawieszenie tylnych kół jest dużą rzadkością - dzięki niemu seicento prowadzi się naprawdę bardzo dobrze.jest jeszcze lepiej jeżeli wymieni się amortyzatory i sprężyny na sportowe, ale nawet seryjne nie są złe.
jedyna uwaga to szerokie tylne słupki nieco ograniczające widoczność przy cofaniu.
to małe auto, więc cudów nie ma - mam 182 cm więc jest dla mnie już za ciasne. nie ma regulacji położenia kierownicy, wysokości fotela itd.
brak zastrzeżeń
małe auto. cudów nie ma.
trzaski i stuki są dosyć uciążliwe. hałas podczas jazdy z dużą prędkością na dłuższą metę męczy. choć dźwięk wydechu nie jest zły :) na pewno lepszy od takiego..... Matiza :D
bardzo ekonomiczne auto. spala koło 5,6 l, raz udało mi się spalić 4,6 litra/100km
zwyke pierdułki, ale raz spaliła mi się centralka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

6,9