Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Fazeusz, 18 lat temu
Rok produkcji 1998
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Ogolnie lubie ten samochod. Nekaja go awarie, ale czlowiek ma sentyment :) nie to co korea. Natomiast ten samochod polecam tylko cierpliwym ludzia ktorzy kochaja samochody hehe :) a milosc wymaga poswiecen :P
Silnik ostatnio calkiem dynamiczny. Wydaje sie ze moc wzrosla. Niestety czeka mnie wymiana uszczelniaczy zaworow bo jeden cylinder mi olejem zalewa. Wczesniej uszczelka pod glowica wymieniona. Ale to z mojej winy przegrzalem go troche.
Skrzynia ok czasem tylko chaczy wsteczny ale to jak sie nie zatrzyma samochodu i wrzuca sie w pospiechu bieg. Jak wymienia sie regularnie (nawet czesciej niz w instr) olej w przekladni to jest ok
Niestety zawieszenie sie psuje. Tylne silent blocki wymienialem juz chyba z 3 razy, geometria zmienia sie srednio raz w miesiacu wiec trzeba ja prostowac :) No coz ani nie da sie poszalec ani pojezdzic komfotrowo i bez awaryjnie.
Widocznosc jest jak najbardziej pozytywna. Jedyne co wkurza to male lusterka ale da sie przyzwyczaic. Jest OK
Jezeli chodzi o ergonomie to jest bardzo dobrze jak na tej klasy samochod. Jedyny drobny mankament to ustawienie przyciskow od szyb (czasem ktos wiekszy uruchomi szyby kolanem przez przypadek) Ale ogolnie jest duzo lepiej niz w koreanskich autach. A i deska wyglada ladnie.
Ogolnie bylo dobrze ale juz nie jest w zime trzeba zjechac z 20 km zeby wreszcie grzal. A bylo calkiem dobrze:( no ale samochod juz ma troche lat wiec Powiem ze przecietnie
Z produ jest ok tylko brakuje miejsca na szerokosc. Tyl w ostatecznosci ujdzie. Jest realne upchac 5 doroslych osob i przejechac sie na miasto :) Wiec daje przecietna duzy plus za skladane tylne siedziska i oparcia! Dzieki temu mozemy przewiezc np jakas pralke a w wiekszych sedanach nie ma takiej mozliwosci :)
Silniczek jest calkiem dobrze wyciszony a jezeli go slychac to ma ladna barwe Nie to co w 3 cylindrowych koreanach. Jezeli chodzi o jazde po wertepach no to coz przy takim awaryjnym zawieszeniu czasem lepiej uslyszec jak sie cos urwie :) hehe
Nie wiele moge powiedziec nie place za benzyne. Wkurza mnie tylko wskaznik paliwa bo pokazuje w jakis chyba logarytmach poziom paliwa w baku :)
Oj nie ciekawe Instalacja elektryczna pada. 3 razy akumlator, kostki od swietel ( ogolnie komora silnika beznadziejnie uszczelniona leje sie woda ze wszystkich stron) Kolejne sprawy to reczny 2 razy linka poszla, linka od otwierania bagarznika, klamki zostaja i trzeba je dociskac, szyby wychodza z prowadnic i sie krzywia przy zamykaniu, korek od paliwa zepsuty i od wlewu oleju tez (trzeba stukac mlotkiem zeby odkrecic) AHA no i jeszcze najgorsze hehe WKRECANY HAK z przodu auta! Zmora poprostu. Radze wam go wkrecic od nowosci i nie wykrecac hehe a napewno sie przyda
Ogolnie bylo dobrze ale teraz sie sypie tak jak juz mowilem trzeba bedzie wynmienic uszczelniacze zaworow, i proadopodobnie czeka mnie wymiana nagrzewnicy kabiny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

5,8